Flash TV'nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ, korona virüse yenik düştü

Flash TV'nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ'tan kötü haber geldi. 69 yaşındaki ünlü işadamı ve medya patronu Ömer Göktuğ koronavirüsten hayatını kaybetti.

Flash TV'nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ, korona virüse yenik düştü

Medya dünyası bugün ölüm haberiyle sarsıldı. Medya Radar’ın özel haberine göre, Flash TV’nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ, hayatını kaybetti.

Yoğun bakımda tedavi görüyordu

Korona virüsün Omicron varyantına yakalanan Ömer Ziya Göktuğ, bir süredir Bursa’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu. Göktuğ’un ölüm haberi hem kanalda hem de medya dünyasında büyük üzüntüye neden oldu.

69 yaşında hayatını kaybeden Ömer Ziya Göktuğ'un cenazesi yarın öğle namazını müteakip Ulu Camii'den kaldırılacak.

Ömer Ziya Göktuğ kimdir?

1953 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Öğrencilik hayatında ticaretle uğraşmaya başladı. 1979 yılında Bursa'da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi.

1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü. 1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa'nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza'yı inşa etti.

1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV'yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul'a taşındı. Kanal daha sonra 28 Şubat 2019 tarihinde ekranlara veda etti.

Ömer Ziya Göktuğ, logosu, kadrosu ve formatını yenilediği Flash TV’yi 11 Ekim 2021 günü yeniden yayın hayatına geçirmişti.