Gazeteci Mehmet Barlas hayatını kaybetti

Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Şişli'de özel bir hastanede 81 yaşında hayata gözlerini yumdu. Barlas'ın ölümü sevenlerini ve medya camiasını yasa boğdu.

Gazeteci Mehmet Barlas hayatını kaybetti

Sabah'ın haberine göre, meslek hayatı boyunca birçok başarıya imza atan, büyük gazetelerin birçoğunda çalışan Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, 81 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Barlas'ı kaybetmenin acısını şu sözlerle anlattı:

"Kültürlü bir beyefendi herkese karşı saygılı dost bir arkadaştı. Ailesine, sevenlerine, okurlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye bir aydınını, zarif bir insanını kaybetti. Türk Sanat Müziği konusunda geniş arşivi, bilgisi olan bir insandı. Çok güzel bir sohbeti vardı. Ciddi bir aile babası, şefkatli, kucaklayıcı bir dede, bir dosttu. Anısını ömür boyunca yaşatacağım."

Sabah Gazetesi Yazarı Haşmet Babaoğlu:

"Çok değerli bir meslektaşımızı kaybettik. Mehmet Bey'in çok ayrı bir yeri vardı. Türk basını Mehmet Bey'i çok arayacak. Başımız sağ olsun. En sert meseleleri, en tartışmalı konuları bile muazzam insani bir itidalle ele alırdı. En çok arayacağımız yönünün bu olduğunu düşünüyorum."