Gazeteci Şaban Arslan hayatını kaybetti

Deneyimli gazeteci Şaban Arslan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İş yerinden aniden fenalaşan Arslan, hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gazeteci Şaban Arslan hayatını kaybetti

Sabah Gazetesi’nde Haber Koordinatörlüğü yapan deneyimli gazeteci Şaban Arslan, yaşamını yitirdi.

Odasında fenalaşan Arslan’ı fark eden arkadaşları hemen sağlık ekiplerine haber verdi. İlk müdahaleler sonucu kalp krizi geçirdiği belirlenen Arslan hastaneye kaldırıldı.

Arslan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Arslan’ın ani vefatı basın camiasında kısa sürede yayılarak şok etkisi yarattı.

Şaban Arslan kimdir?

1967 Ordu Ünye doğumlu olan gazeteci Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi.

Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından sırayla Akşam Gazetesi´nde İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde İstihbarat Müdürlüğü yaptı.

“Ergenekon” soruşturması kapsamında davanın tanıklarından olan Tuncay Güney’le yaptığı röportaj, 2008 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri kapsamında Araştırma dalında “Övgüye Değer” görüldü.

Arslan, 2008’de Sabah Gazetesi Bölge Koordinörü olarak göreve başlayarak Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırladı. Arslan, vefat edene kadar Haber Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıydı.