Gazeteci Taner Atilla, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Taner Atilla'nın İstanbul'da vefat ettiği ğrenildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Tercüman, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde uzun yıllar hizmet veren, ardından OHAL ve İstanbul Valiliği döneminde Hayri Kozakçıoğlu'nun basın danışmanlığı görevini yürüten duayen gazeteci Taner Atilla, kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

17 Kasım 1959'da Ankara Zafer Gazetesi'nde mesleğe adım atan Atilla, 50 yılı aşkın meslek yaşamı boyunca foto muhabirliğinden genel müdürlüğe kadar birçok kademede görev almıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 80 yaşında vefat eden Taner Atilla’nın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Taner Atilla’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Taner Atilla’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Taner Atilla’nın cenazesi 23 Mart 2022 Çarşamba günü öğle namazının ardından Kumburgaz Sahil Camisi’nden alınarak Kumburgaz Merkez Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Taner Atilla kimdir?

1942 yılında Kayseri’de doğdu. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Mesleğe 1959 yılında foto muhabiri olarak Ankara Zafer Gazetesi’nde başladı. Zafer, Ulus, Hayat ve Ses mecmuaları, Dünya, Tercüman, Hürriyet, Hürriyet Haber Ajansı, Milliyet, Milliyet Haber Ajansı ve Yeniçağ Gazetesinin de içinde yer aldığı A Yayıncılık AŞ.’de çalıştı.

Bu medya kuruluşlarında muhabirlikten genel müdürlüğe kadar görev yaptı. Çeşitli mesleki ödülleri bulunuyor. “Güneydoğu Olayları ve Gerçekler” ile “Fotoğraf Sanatı” kitapları yayınlandı. Sürekli Basın Kartı sahibi Taner Atilla evli, dört çocuk babasıydı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN