Gaziantep'te çöken Ayşe Mehmet Polat sitesinin müteahhidi Mehmet Ertan Akay, İstanbul'da gözaltına alındı

Gaziantep'te çöken Ayşe Mehmet Polat sitesinin müteahhidi ve fenni mümessili olan Mehmet Ertan Akay İstanbul'da gözaltına alındı.

Gaziantep'te çöken Ayşe Mehmet Polat sitesinin müteahhidi Mehmet Ertan Akay, İstanbul'da gözaltına alındı

Gaziantep’te, Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan sitenin müteahhidi ve fenni mümessili Mehmet Ertan Akay, İstanbul’da gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca depremde yıkılan Ayşe Mehmet Polat Sitesi’nin müteahhidi ve fenni mümessili Mehmet Ertan Akay hakkında “taksirle ölüme sebebiyet verme” ve “imar kanununa muhalefet” suçundan yakalama kararı çıkarıldı.

Ataşehir’de yakalandı, Gaziantep’e gönderilecek

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri de söz konusu karar üzerine Akay’ı Ataşehir’de yakaladı.

Şüpheli Akay’ın emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmanın yürütüldüğü Gaziantep’e gönderileceği öğrenildi.

Gaziantep’te çöken Ayşe Mehmet Polat sitesinin müteahhidi ve fenni mümessili olan Mehmet Ertan Akay İstanbul’da gözaltına alındı. Akay’ın yakalanması için soruşturma başlatıldı.

6 bloklu sitenin 4’ü yıkıldı, 3 kişi kurtulabildi

Ayşe Mehmet Polat Sitesi’nde çok sayıda insan hayatını enkaz altında kalarak kaybetmişti. Depremde 6 bloklu sitenin 4’ü yerle bir olmuş; önceki gün yalnızca 3 vatandaş enkazdan sağ çıkarılmıştı.

Rönesans Rezidans’ın müteahhiti de yakalanmıştı

Dün de, Antakya’da yıkılan 250 daireli Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Antis Yapı’nın sahiplerinden Mehmet Yaşar Coşkun, yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı’nda yakalanmıştı.

Sozcu.com.tr'ye konuşan kaynaklar, Coşkun'ın banka hesaplarından gün boyu para çekmeye çalışmasının şüphe uyandırdığını, banka personelinin şüphelerini üst mercilere ilettiklerini aktardı.

Hatay’daki en lüks yapılardan biri olarak bilinen ve Antis Yapı tarafından 2012 yılında yapımı tamamlanan Rönesans Rezidans depremde tamamen yıkılmıştı. (sozcu.com.tr)