Gizli Twitter hesaplarının paylaşımlarını görmek mümkün mü?

Popüler sosyal medya platformu Twitter üzerinden gizli hesapları görmek mümkün mü? İşte en çok merak edilen sorunun cevabı...

Gizli Twitter hesaplarının paylaşımlarını görmek mümkün mü?

Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Twitter’da da hesap gizleme işlemi var. Bununla birlikte ise kullanıcılar gizli hesapları görmek için pek çok araştırma yapıyor. Peki, Twitter gizli hesapları görmek için ne yapmak gerekiyor? İşte detaylar...

Gizli Twitter hesaplarına bakmak mümkün mü?

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter’da birçok kişinin hesabı gizli olarak bulunuyor. Bunun yanı sıra platformda takip edilmeyen kişilerin paylaşımlarını görmek isteyen kullanıcılar da yer alıyor.

Eski arkadaş sevgili ya da akrabaların paylaşımlarını görmek isteyen kullanıcılar ise gizli hesaba bakmanın yollarını arıyor. Twitter üzerinden gizli hesapların paylaşımlarını görmek için birçok yol var. Bu yazımızda da Twitter’da gizli hesaplara bakmanın yollarını sizler için hazırladık.

Sahte Twittter hesabı açma

Twitter üzerinden gizli hesabın paylaşımlarını görmek için yapılacak olan en doğrudan yöntem o hesabı takip etmek. Ancak bazı sebeplerden dolayı hesabı takip etmek istememek de oldukça doğal Bu tür durumlarda ise en çok kullanılan yöntem sahte bir hesap açıp o kullanıcıyı takip etmek oluyor.

Bu şekilde takip ettiğiniz kişinin paylaşımlarını görmeniz mümkün olacak. Ancak bunlara karşın bazı hesapların sahte hesap olduğu anlaşılabiliyor. Bunun için de sahte hesap için kullanıcı adı ve profil fotoğrafı seçimi oldukça önemli. Ayrıca takipçi ve takip edilen sayısı da önemli bir yere sahip.

Google Arama ön belleğini kullanma

Bir kullanıcının hesabı her zaman gizli olmayabilir. Eğer hesap sahibi çok yakın zamanda hesabını gizlediyse ve profili hala arama motorlarında indeksliyse arama ön belleğiyle paylaştığı tweetleri görmek mümkün.

Google Görseller ile bir tweeti adıyla veya farklı anahtar kelimeyle bulabilirsiniz. Bir başka yol ise kişinin Twitter kullanıcı adını yazıp yanına Twitter yazın. Sonrasında Google Görseller de arayın. Bu sayede aradığınız kişinin tweetlerini görebilirsiniz.

Gizli hesap görme uygulamaları

Hesabı gizli olan birinin paylaştıklarını görmek için uygulanabilecek bir diğer yöntem de üçüncü taraf uygulamalar oluyor. Twitter bünyesinde gizli hesabı görmek için pek çok uygulama var. Bununla birlikte Play Store veya App Store üzerinden bu uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Ancak bu uygulamaları kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. O da karşı tarafın da aynı uygulamayı kullanmış olması. Bu sayede gizli olan Twitter hesabının paylaşımlarına erişmek mümkün hale gelir. (Shift Delete)