Google'da logo değişikliği kararı! İşte detaylar…

9to5Google'ın haberine göre, Google Play Kitaplar uygulaması yeni simge ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Google'da logo değişikliği kararı! İşte detaylar…

Android 14 ile birlikte Material UI tasarım anlayışını benimseyen Google, uygulamalarında köklü değişiklikler yapmaya devam ediyor. 9to5Google’ın haberine göre, Google Play Kitaplar uygulaması yeni simge ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Google Play Kitaplar, yeni simge ve tablet tasarımıyla gündemde

Şirket, uygulamanın 2023.5.30.0.1 sürümüyle birlikte yeni simge kullanacak. Simgenin eski versiyonunda, üçgen arka plandan çıkan açık mavi kapaklı bir kitap bulunuyor.

Daha minimalist tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkmak isteyen şirket, yeni simgesinde kitabı kaldırdı. Eski simgedeki kitabın içinden sarkan yer imi, yeni tasarımda da üçgenin dışına sarkıyormuş gibi görünecek. Yeni simgedeki köşelerin daha yuvarlak olduğunu belirtelim.

Google'da logo değişikliği kararı! İşte detaylar…

Google’ın Play Kitaplar uygulamasında simge ile birlikte tablet görünümdeki bazı tasarım değişikliklerine yer verdi. Tablet tasarımında yer alan alt çubuk, ekranın sol tarafında bir “gezinme çubuğu” ile değiştirildi.

Android 13 QPR beta güncellemelerinin Mart 2023’te sona ereceğini belirten şirket, ardından Android 14 beta sürecinin başlayacağını açıkladı. Google, geçtiğimiz ay düzenlediği I/O 2023 kapsamında gösterdiği bazı yenilikleri Android 14 Beta 3 ile dağıtmaya başladı.

Android 14 Beta 3, şu anda kilit ekranı için dokuz adet saat tasarımına yer veriyor. Bu tasarımlardan yedisi farklı yazı tipi seçeneklerine sahip. Bu sayede kullanıcılar, zevklerine uygun olarak farklı kilit ekranı arayüzlerini seçebilir. (Shift Delete)