Google'dan Gmail kullanıcılarını sevindirecek yenilik! Yakında geliyor!

Google, Gmail uygulamasında kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak özelliğini tanıttı. Özellik, tüm kullanıcılar için kullanılabilecek.

Google'dan Gmail kullanıcılarını sevindirecek yenilik! Yakında geliyor!

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için ara vermeksizin çalışmalarını sürdüren Google, Gmail’i mobil cihazları üzerinden kullanan kullanıcılar için yayımladığı yeni güncellemeyi duyurdu. Yayımlanan güncelleme, çok kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor olacak. İşte detaylar

Gmail, artık çok daha pratik bir yapıda

Google’ın mobil cihazlarda Gmail’in arama işlevselliğini geliştirmeyi hedeflediği yeni özellik, kullanıcıların aradıkları bilgilere daha az çaba harcayarak ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor ve daha verimli ve hızlı bir arama deneyimi sunuyor. Böylece Gmail’de yapılan aramalar artık daha kolay, hızlı ve kullanıcı dostu bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Gmail uygulamasında arama yapılırken makine öğrenme modelleri; arama terimini, en son e – postaları ve diğer ilgili filtreleme kriterlerini kullanarak en uygun sonuçları liste başında göstermek için çeşitli faktörleri değerlendirecek.

Elde edilen bu sonuçlar ayrı bir bölümde sunulacak ve böylece kullanıcılar en önemli bilgilere hızlı bir şekilde erişebilecekler. Filtre dışında kalan sonuçlar ise yayımlanma tarihine göre sıralanacaklar.

Yayımlanan son güncelleme, e-posta iletişimi ve dosya yönetimi için Gmail’e güvenen son kullanıcıları başta olmak üzere birçok kişiye fayda sağlayacak. En ilgili bilgilere öncelik vererek zaman ve emek tasarrufu sağlayan güncellemenin kullanıcıların beğenisini toplayacağı düşünülüyor.

Google’ın yeni geliştirilmiş arama deneyimi, 2 Haziran 2023 tarihinden itibaren kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başladı. Güncelleme, hem Google Workspace müşterileri hem de kişisel Gmail hesabı kullanan kullanıcılar için kullanılabilir olacak.

Böylece dağıtım süreci, güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşmasını sağlayacak ve geliştirilmiş arama işlevselliğine sorunsuz bir geçiş sağlayacak. (Shift Delete)