Günlerdir kayıptı! Oyuncu Jeff Machado'nun cansız bedeni sandıktan çıktı!

Günlerdir kayıp olan Brezilyalı ünlü oyuncu Jeff Machado'nun cansız bedeni yapılan incelemeler sonucunda korkunç bir durumda bulundu.

Günlerdir kayıptı! Oyuncu Jeff Machado'nun cansız bedeni sandıktan çıktı!

Brezilya’nın sevilen aktörlerinden Jeff Machado ülkeyi hem yasa boğdu hem de dehşete düşürdü… Rio de Janeiro’nun batısındaki bir mahallede yaşayan 44 yaşındaki Machado’nun bir süredir kayıp olması sonrasında yapılan incelemelerde korkunç bir son ortaya çıktı.

Machado’nun ailesinin kendisinden haber alamaması ve evcil hayvanlarının da evin bahçesinde başıboş dolaşmasından sonra polisin başlattığı soruşturma tamamlandı. Yapılan incelemeler sonucunda ünlü oyuncunun cansız bedeni müstakil bir evin zeminine gömülmüş bir sandıkta ortaya çıktı.

Yetkililer, sandıkta elleri ve bacakları birbirine bağlı bir şekilde bulunan Machado’nun boynunda da çelikten bir kablo olduğunu tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren Brezilya polisi Rio’da Jeander Vinicius da Silva Braga isimli adamı yakaladı.

Sorgusu sırasında Braga, suçunu kabul ederken başkalarının da cinayete dahil olduğunu iddia etti. Suçlananlar arasında yer alan ve cesedin bulunduğu evi kiralayan yapımcı Bruno Rodrigues ise halen bulunamadı.

Kings isimli dizide rol alarak şöhrete kavuşan ve bir köpek tutkunu olan Machado’nun 8 köpeği bulunuyordu. Ünlü oyuncu sosyal medyadan sık sık köpekleriyle fotoğrafını paylaşıyordu.

“Cinsel içerikli film çekiyorduk…”

En son 31 Ocak’ta görülen Machado’nun katilinin arkadaşlarına ve ailesine mesajlar atarak iyi olduğunu söylediği ortaya çıktı. O dönemde Machado’nun sosyal medyada da paylaşım yaptığı belirtilirken katilinin bu mesajları attığı tahmin ediliyor.

Rodrigues’in bir süredir Machado’dan para istediği belirtilirken, TV yapımcısı Brezilya’nın saygın medya kuruluşu Globo’ya bir açıklama yaptı.

Halen polise teslim olmayan ve hakkındaki iddiaları yalanlayan Rodrigues, “Ben, Braga ve Machado ile cinsel içerikli film çekiyordum ve o sırada Marcelo isimli biri geldi ve aktörü öldürdü” dedi.

Planı geçen yıl yapmışlar

Rodrigues’in bu açıklamaları Brezilya polisini ikna edemezken, Braga da sorgusu sırasında Marcelo diye birini görmediğini ve tanımadığını açıkladı.

Braga, “Cinayet geçen yıl Rodrigues tarafından detaylıca planlandı ve amacımız Machado’nun malvarlığının tamamını çalmaktı. Cinsel ilişki bu planda yoktu” yorumunu yaptı.

Şiddet ve cinayetlerin çok yaygın olduğu Brezilya’da geçen yıl 40.888 cinayet işlendi. Bu da günde 111 cinayete denk geliyor. (Sözcü)