Harry Potter'ın 'Hagrid'i Robbie Coltone, hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Harry Potter filmlerinde canlandırdığı Hagrid rolüyle hafızalara kazınan İngiliz aktör Robbie Coltrane 72 yaşında hayatını kaybetti. Üzücü haberin ardından Harry Potter'ın hayatı ve ölüm nedeni gündeme geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Harry Potter filmlerinde canlandırdığı Hagrid rolüyle hafızalarda yer edinen ünlü tiyatro sanatçıcı ve aktör Robbie Coltone, 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Haberin ardından "Robbie Coltrane kimdir, neden öldü?" soruları gündeme geldi. İşte, Harry Potter'ın Hagrid'in hayatı ve ölüm nedeni hakkında merak edilenler...

Harry Poter'ın Hagrid'i 72 yaşında hayatını kaybetti

Robbie Coltrane (doğum adıyla Anthony Robert McMillan) 30 Mart 1950 günü dünyaya geldi. Harry Potter filmlerinde Hagrid'i oynayan aktör Robbie Coltrane, 72 yaşında 14 Ekim 2022 tarihinde öldü.

İngiliz tiyatro oyuncusu Robbie Coltrane, ITV dedektif draması Cracker ve James Bond filmleri Goldeneye ve The World Is Not Enough'da yer aldı.

Robbie Coltone neden öldü?

Ajanı Belinda Wright yaptığı açıklamada, oyuncunun İskoçya'daki Falkirk yakınlarındaki bir hastanede öldüğünü doğruladı. Coltrane'i "eşsiz bir yetenek" olarak nitelendirdi ve Hagrid'in dünyanın her yerindeki çocuklara ve yetişkinlere neşe getirdiğini ifade etti.

Üzücü haberi duyuran Wright "Şahsen benim için onu sadık bir müşteri olarak hatırlayacağım. Harika bir aktör olmasının yanı sıra, adli olarak zeki, zekice esprili ve 40 yıl boyunca menajeri olarak adlandırılmaktan gurur duyduktan sonra onu özleyeceğim." dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN