Hull City'de Shota Arveladze için karar verildi

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City, Teknik Direktör Shota Arveladze'nin geleceği ile ilgili kararı verdi. Başkan Acun Ilıcalı, Shota Arveladze hakkında resmi açıklama yaptı.

Hull City'de Shota Arveladze için karar verildi

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City, teknik direktör Shota Arveladze ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’den yapılan açıklamada, ocak ayından beri görev yapan Shota ile karşılıklı anlaşma sonucunda ayrılık kararı alındığı, yardımcı antrenör Peter van der Veen’in de takımdan ayrıldığı ve geçici teknik direktörlük görevine Andy Dawson’ın getirildiği belirtildi.

Hull City’nin başında 30 maça çıkan Shota Arveladze, 9 galibiyet, 6 beraberlik ve 15 mağlubiyet elde etti. Gürcü hoca, 1.10 maç başı puan yakaladı.

Bu sezon 10 maçta 11 puan alan Hull City, puan cetvelinde 20. sırada yer alıyor.

Acun Ilıcalı: Görüş ayrılığı yaşadık

Kulübün resmi internet sitesine konuyla ilgili açıklama yapan Hull City Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı, “Milli arada Shota ile takımın gidişatı ve kulübün geleceğiyle ilgili birkaç görüşmemiz oldu. Bu görüşmeler sonucunda görüşlerimizin ortak olmadığı ortaya çıktı ve yollarımızı ayırma kararı aldık. Shota ve Peter’a teşekkür ediyoruz. En büyük saygılarımızla ve geleceğe yönelik sevgi dolu dileklerimizle ayrılıyoruz. Şimdi odak noktamız Andy ile takımı desteklemek ve bu kulübü ileriye taşımak için mümkün olan en iyi adayı bulmak” ifadelerine yer verdi.