Huri Kiriş'in 'Sezgi Çağı' isimli sergisi Istanbul Concept Gallery'de

Istanbul Concept Gallery, sanatçı Huri Kiriş'in 7. kişisel sergisini büyük bir heyecanla duyuruyor. Sezgi Çağı adını taşıyan sergi, 23 Ağustos - 9 Eylül 2023 tarihleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak.

Huri Kiriş'in 'Sezgi Çağı' isimli sergisi Istanbul Concept Gallery'de

Gerçeğin dinamik ve bireyselleştirilmiş bir kavram olarak evrildiği bu çağda, Huri Kiriş'in resimleri bize keşif dolu bir yolculuk yapma fırsatı sunuyor. Bu resimler görme, anlama ve bilme eylemlerindeki süreçlerin derinliklerine dalıyor.

 Eserleri, çeşitlenen 'gerçeklik'lerin karmaşık ağı içinde yolculuk ederken 'açık seçik' olanın sınırlarını aşmayı ve algılamanın inceliklerini kavramayı deniyor. Resimler, görme eylemini sorgulayarak, kör kabul ve pasif inanca alternatif bir perspektif sunuyor.

Şimdiye kadar ürettiği çalışmalarında insanlık, doğa ve kültür arasındaki narin dengeyi ve beklenmeyeni ustalıkla yansıttığına şahit olduğumuz sanatçı, bu yeni serideki resimlerinde, sadece bir arada olunan somut mekanları değil, aynı zamanda fauna ve flora içindeki geçici hayat dansımızı da ortaya koyuyor. Kiriş, varoluşun kırılgan ve güçlü yönlerini açığa çıkarırken mevcut repertuvarına yanılsamaları ve yansımaları da ekliyor.

Geleneksel düşüncenin sınırlarını zorlayan ve alışılagelmişin ötesine taşıyan “Sezgi Çağı” sergisi, 23 Ağustos - 9 Eylül 2023 tarihleri boyunca Nur-u Ziya Sokak’ta yer alan Istanbul Concept Gallery’de Pazar-Pazartesi günleri hariç her gün saat 12.00-19.00 arasında izlenebilir.

Huri Kiriş kimdir? 

1980, İstanbul doğumlu Kiriş; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı bölümde yüksek lisansını ve sanatta yeterliliğini gerçekleştirmiştir. Bugün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Kişisel Sergiler:

2021 – “Seni Seviyorum”, Orhan Peker Sanat Galerisi, Ayvalık

2018 – “Terra”, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üni. Tophane-i Amire KSM Tek Kubbe Salonu, İstanbul

2016 – “Felaket Her Şeyin Çaresine Bakar”, Alan İstanbul, İstanbul

2012 – “Vertigo”, Contemporary İstanbul’ 12, İstanbul

2011 – “Fıstık Ezmesi”, Mabeyn Gallery, İstanbul

2011 – “Sunak”, Pasajist, İstanbul