Hürriyet'in acı kaybı! Duayen gazeteci Hami Çağdaş, yaşamını yitirdi!

Yıllarını Hürriyet Gazetesi için veren duayen gazeteci Hami Çağdaş, hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Uzun yıllar Hürriyet’te görev yapan Hürriyet Gösteri Dergisi Yazı İşleri Müdürü duayen gazeteci Hami Çağdaş, vefat etti.

Medya Radar’ın haberine göre, Hami Çağdaş’ın naaşı, yarın (10 Mart Cuma) öğle namazında Emirgan'daki Hamid-evvel Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Emirgan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Hami Çağdaş kimdir?

Hami Çağdaş, 1953 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirgan’da, lise öğrenimimi de Sarıyer Lisesi’nde yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitirdi (1979).

Aynı bölümde bir yıl süreyle master yaptı (1980). Kısa bir süre serbest muhasebecilik yaptıktan sonra 1983 yılında Hürriyet Gösteri Sanat Edebiyat dergisinde çalışmaya başladı. 1988’den itibaren de derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü.

Çoğunlukla edebiyat, tiyatro ve plastik sanatlar alanında yazılar yazıyor. 1980’li yıllarda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde de seçici kurul üyesi olarak yer aldı.

1985-2000 yılları arasında Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri’nde seçici kurul üyesi. 1994 yılından bu yana da Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde ve Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali’nde de seçici kurul üyesiydi.

Çağdaş, son olarak Hürriyet Gösteri Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN