İki profesör, kitaplarını ilk kez D&R'da imzaladı

Akademisyen ve yazar Prof. Dr. Uğur Batı ile sinir bilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, beraber yazdıkları ilk kişisel gelişim kitabı 'Boşlukların İnsanı'nı D&R İstinyePark mağazasında okurları için imzaladı.

İki profesör, kitaplarını ilk kez D&R'da imzaladı

Prof. Dr. Uğur Batı ve Prof. Dr. Sinan Canan, beraber kaleme aldıkları ilk kitapları “Boşlukların İnsanı”nı D&R İstinyePark mağazasında okurları için ilk kez imzaladı.

D&R Kitap Fuarı kapsamında gerçekleşen imza gününde Canan ve Batı okurları için, günümüz insanını özgün bir felsefeyle merkezine alan kişisel gelişim kitabı “Boşlukların İnsanı”nı yazma sürecinden, insan varlığının sınırlarına kadar uzanan keyifli bir söyleşi de gerçekleştirdi.

“İki profesör bir kitapta nasıl buluştu ve anlaştı?”

İki profesörün 4 yıllık çalışmasının eseri olan kitabı yazarken fikir ayrılıkları olup olmadığı hakkında gelen bir soruya Uğur Batı; “Çoğu zaman muhabbet ediyoruz ve birçok konuda çok da iyi anlaşıyoruz. Bu muhabbetler bizi besliyor. Sinan Hoca ile her zaman rahat ettiğim, birbirimizi anladığımız ve tamamladığımız sohbetlerimizin yanı sıra televizyon programlarımız da oldu. Bu kitapta da yine birbirimizi tamamladığımız sohbetlerin yazıya dökülmüş hali var.” cevabını verdi. Sinan Canan ise; “Bu projeyi fikir ayrılığına düşecek bir tartışma ortamında yapmadık. Daha ziyade, biz buraya ne ekleyebiliriz? gibi sorular sorduk birbirimize ve bilgilerimizi birbirimizin üstüne inşa ederek adım adım ilerledik.” dedi.

İnsanın okumasını yapmak istedim

Türkiye’de yaşananlara göre konuların sürekli olarak güncellendiği kitabın, insanı etkileyecek ve dönüştürecek 5 yıllık bir oluşum sürecinden geçtiğini belirten Uğur Batı; “İnsanı ve insana dair olanın felsefeyle bir araya gelmesini ve insanın okumasını yapmayı istedim. Dolayısıyla çeşitli başlıklar altında günümüzdeki insana, ideolojilere, yaşam biçimlerine göre ve kimliğe ilişkin boşlukta olan insanın bir portresini çizelim dedik. İki ayrı üslup ve tarzın, kitaba bu anlamda renk vereceğini düşündük ve kitabın içeriklerini oluştururken de biraz daha bize ters geleceğini düşündüğümüz içerikleri paylaştık. Bunu çapraz paylaşım diye tanımlayabiliriz. Ondan sonra da yazım sürecine geçtik. Kitap benim tabirimce okuyana bir yol çizebilecek, vaktine değecek ve birçok kavramı düşündürecek bir kitap oldu.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Tuti Kitap tarafından yayınlanan Boşlukların İnsanı, Türkiye genelindeki tüm D&R mağazalarında ve www.dr.com.tr’de satışa sunuluyor.