İlker Aksum: Helikopter sahnesi çekerken ağladım

A Para'da yayınlanan Biz Bize programına konuk olan İlker Aksum, Nefes: Yer Eksi İki adlı filmiyle ilgili 'Helikopter sahnesi çekerken ağladım' derken Çarli adlı diziyle de 'Çarli'den tokat yiyip bayılmıştım' itirafında bulundu.

İlker Aksum: Helikopter sahnesi çekerken ağladım

A PARA ekranlarında Sinan Özedincik ile Merve Yurtyapan’ın sunumuyla yayınlanan Biz Bize programının bu haftaki konukları ünlü oyuncular İlker Aksum ve Özge Özacar’dı.

İlker Aksum, programda ilginç açıklamalar yaptı. Babası savaş pilotu olan İlker Aksum, son olarak Nefes: Yer Eksi İki adlı filmde rol aldı.

Aksum, “Benim çocukluğum lojmanda geçti. 90’lı yıllarda babam savaş pilotuydu. Her helikopter aşağı indiğinde delik deşik oluyordu. Ben de bunlara çoğu kez şahit oldum. Babamın birçok arkadaşı şehit oldu. Hem büyük gurur, hem de acı dolu anlar yaşadık. Filmde de helikopter sahnesini görünce çok duygulandım. Ağlamaya başladım” dedi.

1999 yılında Çarli adlı dizide rol alan Aksum, yaşadığı ilginç olayı da şöyle anlattı:

“Bir şempanzeyle çalışmak çok zordu. Eğer sıkılırsa hemen tırnaklarını çıkarıyordu. Hatta bilek güreşi yaptığımız bir sahne vardı. O sahnenin çekimi biraz uzayınca hafif ses çıkarmaya başladı, ben tam keselim diyecekken çeneme bir tokat attı. Orada bayılmıştım.” 

Gazeteciydi oyuncu oldu

Ata Demirer ile Bursa Bülbülü filminde rol alan Özge Özacar, meslek hayatına gazetecilik yarak başladığını anlattı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Acar, okul bittikten sonra haber merkezinde çalıştı. Ancak içindeki oyunculuk aşkını keyfeden Özacar, daha sonra ekrana adım attı.

Özacar, “Gazetecilikteki araştırma duygusu, oyunculukta beni çok geliştirdi” dedi.

İlker Aksum: Helikopter sahnesi çekerken ağladım