İngiliz sanatçı Jane Birkin, yaşamını yitirdi

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı ve oyuncu Jane Birkin, 76 yaşında hayatını kaybetti. Adını hem sinema hem de müzik dünyasına altın harflerle yazdıran yıldız isim, popüler kültürün en büyük efsanelerinden biriydi.

İngiliz sanatçı Jane Birkin, yaşamını yitirdi

Bir döneme damga vuran İngiliz aktrist ve şarkıcı Jane Birkin’in yaşamını yitirdiği açıklandı.

Fransız gazetesi Le Parisien ve Fransız TV’si BFM TV’nin aktardığı haberlerde, Birkin’in cansız bedeninin Fransa’nın başkenti Paris’teki evinde ölü bulunduğu belirtildi.

76 yaşındaki sanatçı 1969 yılında sevgilisi Fransız müzisyen Serge Gainsbourg ile söylediği, “Je t'aime…moi non plus” isimli şarkıyla ününü uluslararası arenaya yaymıştı.

Fransız Le Parisien gazetesi, “Fransızların en sevdiği İngiliz kadını” olarak tanımladığı Birkin’in son dönemde sağlık sorunları yaşadığını aktardı. Birkin’in sağlık sorunları nedeniyle bazı konserlerini iptal ettiği belirtildi.

Birkin, Mayıs ayında yaptığı açıklamada konserlerini iptal ederek, “Ben her zaman büyük bir iyimser oldum ve sizlerin karşısına çıkıp konser vermek için biraz daha zamana ihtiyacım olduğunu anladım” demişti.

1946’da Londra’da dünyaya gelen Birkin, 1960’ların sonunda Fransa’ya taşınmış ve Serge Gainsbourg ile ikonik bir çift olmuştu. (Sözcü)