Instagram'a MSN özelliği geldi! Kullanıcılar, nostalji yaşayacak!

Instagram kullanıcıları artık durum güncellemelerine bir şarkının 30 saniyelik klibini ve kısa bir açıklama ekleyebilecekler.

Instagram'a MSN özelliği geldi! Kullanıcılar, nostalji yaşayacak!

İlk olarak geçtiğimiz aralık ayında kullanıma sunulan Instagram Not özelliği, 60 karakter sınırı ile kullanıcılara istedikleri mesajı yazma imkanı sağlıyor. Kullanıcılarına kendilerini ifade etmek için farklı bir yol sunan Notlar kısmı, artık yeni bir özelliğe de ev sahipliği yapacak.

Instagram, kullanıcılarını geçmişe götürüyor

Instagram Not hizmeti, yeni özelliği ile birlikte kullanıcıları geçmişe götürüyor. Artık kullanıcılar, durum güncellemelerine bir şarkının 30 saniyelik bir klibini ve parçanın yanında kısa bir açıklama ekleyebilecekler. Takipçiler böylelikle şarkıları bu bölüme tıklayarak dinleyebilecekler.

Instagram getirdiği bu özellik ile birlikte akıllara MSN günlerini getirdi. MSN’in ‘Ne dinliyorum?’ özelliği ile arkadaşlarınıza aktif olarak Winamp ya da Windows Media Player üzerinden ne dinlediğinizi aktarabiliyordunuz. Instagram’daki Notlar kısmıyla da artık kişiler takipçilerine favori şarkılardan alıntılar dinletebilecek.

Instagram'a MSN özelliği geldi! Kullanıcılar, nostalji yaşayacak!

Sosyal medya platformunun yeni Not özelliği ile daha fazla kullanıcının bu hizmeti benimsemesini amaçlıyor. Şimdiye kadar sadece genç kullanıcıların daa çok kullandığı görülen bu hizmetin yakın zamanda daha sık kullanılmaya başlaması hedefleniyor.

Instagram ayrıca yaptığı bir açıklama ile diğer dillerdeki gönderiler için Not kısmının altına bir çeviri düğmesi ekleneceğini de duyurdu. Bu sayede Not özelliğindeki dil bariyerinin de ortadan kalkması planlanıyor.

Notlar özelliği, Meta’ın Twitter gibi platformlarla rekabet edebilecek metin tabanlı ürünlere yatırım yaparak benimsediği yeni yaklaşımın yalnızca küçük bir parçası. “Proje 92” kod adı ile adlandırılan yeni uygulamanın, muhtemelen bağımsız bir uygulama olacağı ve ay sonunda gün yüzüne çıkabileceği tahmin ediliyor.

Instagram'a MSN özelliği geldi! Kullanıcılar, nostalji yaşayacak!

Instagram, Not özelliği ile kullanıcılarına kendilerini ifade etmeleri için yeni bir seçenek sunuyor. Son eklenen şarkı ekleme özelliği ise kullanıcılara nostalji havası yaşatacak. (Shift Delete)