Instagram, beklenen özelliğe kavuştu! Artık daha kolay…

Instagram, uzun bir süredir merakla beklenen Reels video indirme özelliğine kavuştu. Peki Instagram video indirme nasıl yapılır?

Instagram, beklenen özelliğe kavuştu! Artık daha kolay…

Milyarlarca kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram, son dönemlerde önemli yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Son olarak Instagram, kullanıcılar tarafından uzun bir süredir beklenen bir özelliğe daha kavuştu ve böylelikle video indirme işlemi daha kolay hale geldi. İşte yeniliğin detayları…

Instagram’a Reels video indirme özelliği eklendi

Instagram, kullanıcıların üçüncü taraf geliştiriciler tarafından yayınlanan uygulamalara olan gereksinimini azaltmak amacıyla bu uygulamaların sunduğu özellikleri doğrudan platforma entegre etmeye devam ediyor. Bu kapsamda bundan birkaç hafta önce özel mesajlar için okundu bilgisini gizleme seçeneğini test eden şirket, şimdi ise video indirme özelliğini kullanıma sundu.

Instagram kullanıcıları, artık üçüncü taraf uygulamalara başvurmaya gerek kalmadan Reels videolarını tek bir dokunuş ile kolayca indirebilir. Instagram Yöneticisi Adam Mosseri tarafından duyurulan bu yenilik, kullanıcılardan beğeni topladı.

Aktarılan bilgilere göre kullanıcılar, yalnızca herkese açık hesapların Reels videolarını indirebiliyor. Bu özellik gizli hesaplarda devre dışı kalıyor. Buna ek olarak herkese açık hesaplar da dilerlerse video indirmeyi devre dışı bırakabilirler.

İndirilen Reels videosunda tıpkı TikTok’ta da olduğu gibi kullanıcının hesabını gösteren bir filigran bulunuyor. Böylelikle içeriğin asıl sahibinin kim olduğu bilinebiliyor. Peki yeni gelen özellik ile Instagram Video indirme nasıl yapılır?

Instagram video indirme nasıl yapılır?

•1. Adım: Reels videosunda olduğunuz sırada paylaşma anlamına gelen kağıt uçak simgesine dokunun.

•2. Adım: Açılan pencerede alt kısımda yer alan yana doğru kayabilen butonlar arasından “İndir” seçeneğine dokunun.

•3. Adım: Videonun galerinize kaydedilmesini bekleyin. İşte bu kadar!

Kaynak: Shift Delete