Instagram, canlı yayınları sınırlı bir kitleyle paylaşma özelliğini tanıttı

Instagram, kullanıcılara yakın arkadaş listelerine özel canlı yayın yapma imkanı sunacak. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Instagram, canlı yayınları sınırlı bir kitleyle paylaşma özelliğini tanıttı

Instagram, Perşembe günü kullanıcıların sadece Yakın Arkadaş listelerine canlı yayın yapabilme özelliğini duyurdu. Yeni “Canlı Yayında Yakın Arkadaşlar” özelliği, kullanıcıların en fazla üç kişiyle birlikte canlı yayın yapmasına olanak tanıyor.

Instagram, yakın arkadaşlar listenize canlı yayın yapma imkanı tanıyacak

Instagram, bu yeni özelliğin zihinlerinde neler olduğunu paylaşmak, spontan olarak arkadaşlarla buluşmak, mizah paylaşmak, geziler planlamak, birlikte ödev yapmak veya sadece gerçek zamanlı olarak rahatça takılmak için kullanılabileceğini belirtiyor.

Instagram, 2016 yılında canlı yayın özelliğini yayınladı ancak her zaman halka açık ve sizi takip eden herkes için açık olmaları amaçlanmıştı.

Bu özellik geniş çapta ünlüler ve etkileyiciler tarafından hayranlarıyla bağlantı kurmanın bir yolu olarak kullanılıyor. Ancak düzenli kullanıcılar için, canlı yayını sizi takip eden herkese açmak cazip gelmeyebilir.

Bu yeni özellikle Instagram, kullanıcıların yayınlarını kimlerin görebileceği konusunda kontrol sahibi olmalarına olanak tanıyor, bu da geçmişte bu özelliği kullanmamış olanları denemeye teşvik edebilir.

Yeni özelliğin piyasaya sürülmesi, Instagram’ın platformunda daha fazla özel ve özenle seçilmiş bağlantılara doğru bir itme içinde olduğunu gösteriyor.

Geçen yılın sonlarında şirket, sadece metin ve emoji kullanarak güncelleme yapma imkanı sunan Notlar özelliğini tanıttı.

Kullanıcılar, arkadaşlarının gelen kutularının üstünde 24 saat boyunca görünecek bir not yayınlayabiliyorlar. Instagram, bu özelliği, kullanıcıların arkadaşlarıyla hafif ve özel bir şekilde sohbet başlatmasının bir yolu olarak görüyor.

Kaynak: Shift Delete