Instagram için 3 yeni özellik! Çift profil fotoğrafı ekleme ve daha fazlası…

Sosyal medya devi Instagram, çift profil fotoğrafı ekleme ve sessiz mod gibi birçok yeni özelliği kullanıma sundu! İşte detaylar...

Instagram için 3 yeni özellik! Çift profil fotoğrafı ekleme ve daha fazlası…

Meta’ya bağlı Instagram’a birçok yeni özellik geldi. Yeniliklerin tümü, Meta’nın paylaştığı bir blog yazısında açıklandı ve bazılarına da Instagram’ın resmi Twitter hesabında yer verildi.

Shift Delete'te yer alan habere göre, Instagram’a eklenen yenilikler arasında kullanıcıların platform içinde daha fazla kontrol sahibi olma ve çift profil fotoğrafı belirleme gibi özellikler mevcut. Peki bu yeniliklerin işlevleri neler ve nasıl kullanılır? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Instagram profil fotoğrafı için çift seçenecek özelliği

Instagram, ilk olarak ikisi arasında geçiş izni veren çift profil fotoğrafı özelliğini sundu. Bu yeniliğe göre sosyal medya platformu üzerinde normal profil fotoğrafına ek avatar da ayarlanabilecek. Meta, geçen yıl kendine özgü avatarını sunmuştu. Şimdi ise kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için yeni özelliklere entegre ediyor.

Instagram için gelen yeniliklerden bir diğer dikkat çekeni ise Sessiz Mod oldu. Instagram kullanıcısının Sessize Mod özelliğini aktif ettiği durumlarda bildirimler otomatik olarak kapanacak. Bu sayede kişiler, ders çalıştığı ya da dinlenmek istediği gibi durumlarda rahatsız olmayacak. Yenilik, bir süredir geliştirme aşamasında bulunuyordu.

Instagram, ek olarak genç yaştaki kullanıcılarının gece geç saatlerde platformda vakit geçirdiği durumlarda Sessiz Modu etkinleştirmelerini de isteyecek. Benzer bir özelik, TikTok tarafından da uyku saatlerinin düzenlenmesi için test edilmeye başlanmıştı.

Instagram son olarak kullanıcıların platform içerisinden içerikleri yönetmesine izin verecek bir yenilik daha getirdi. Bu özelliğe göre Keşfet bölümündeki birçok gönderi aynı anda gizlenecek. Hatta gönderiler dışında ek olarak kelimeler, etiketler (hashtags) ve emojiler de tercihe dayalı olarak gizlenebilecek. Gizlenen kelimelere ulaşmak için ise şu adımları izlemek yeterli:

•Ayarlar

•Gizlilik

•Gizlenen Kelimeler