Instagram'ın yeni özelliği kullanıma sunuldu

Instagram, kullanıcı hesabını renklendirecek profile müzik ekleme özelliğini kullanıma sundu. Peki nasıl kullanılır?

Instagram'ın yeni özelliği kullanıma sunuldu

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Şimdi ise şirket, kullanıcının profiline müzik ekleyebileceği özelliğini kullanıma sundu. Peki, Instagram profiline müzik ekleme nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

Instagram’ın yeni özelliği: Profile müzik ekleme!

Instagram, kısa süre önce çalınan hesabınızı geri alabileceğiniz bir özelliği kullanıma sundu. Öyle ki bu yeniliğiyle dikkatleri üstüne çeken platform, şimdilerde ise profile müzik ekleyebileceğiniz yeni özellikle adından söz ettiriyor.

Kısa süre önce test aşamasında olan müzik ekleme özelliği nihayet tüm kullanıcılar için yayınlandı. Öyle ki bu özellik sayesinde profilinize dilediğiniz müziği koyabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı ziyaret eden diğer kullanıcılar, bu şarkıyı görebilir, hatta çalabilirler.

Bazı Instagram kullanıcıları, profile müzik ekleme özelliğini platformda olmamasına rağmen, bazı modlar sayesinde kullanabiliyordu. Bu yenilikle beraber şirket, söz konusu özelliği platforma dahil etti ve artık herhangi bir mod kullanılmasına gerek kalmadı.

Profile müzik ekleme özelliği nasıl kullanılır?

Profilinize ekleyeceğiniz müziği cihazınızdan değil, Instagram kütüphanesinde yer alan şarkılar arasından seçmeniz gerekiyor. Öyle ki yüz binlerce müziği içerisinde barındıran platform, hemen her türden müziği kullanıcılara sunuyor. Dolayısıyla cihazınıza herhangi bir şarkı indirmenize gerek yok.

Profilinize müzik eklemek için şu adımları uygulayın:

•Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın.

•Alt kısım yer alan gezinme menüsünde profilinize geçiş yapın.

•Biyografinizin hemen altındaki Profili Düzenle butonuna tıklayın.

•Yer alan seçenekler arasından Müzik kısmına girin.

•Açılan sayfada “Profilin için bir şarkı seç” seçeneğine tıklayarak dilediğiniz bir müziği seçin. Aradığınızı daha kolay bulmak için arama yapabilirsiniz.

•Sonra ise seçtiğiniz şarkının gözükmesini istediği aralığı belirleyin. Maalesef ki müziğin tamamı görünmüyor.

•Son olarak sağ üstte yer alan onaylama ikonuna tıklayın.

Bu adımlar sayesinde Instagram profilinize bir müzik ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz şarkı, biyografi kısmının hemen altında yer alıyor. Oynatma ikonuna basıldığında, müziğin yalnızca belirli bir kısmının çalacağını belirtelim.

Instagram’da profilinize müzik ekleme seçeneği bulunmuyorsa, uygulama güncel olmayabilir. Bunun için uygulama mağazasını ziyaret edin ve güncelleme yapın.