Instagram'dan bomba özellik! Türkiye'de test ediyor!

Instagram tarafından test edilen yeni bir özelliğin ilk durağı Türkiye oldu. Bu özellik ile alışkanlığımız değişiyor.

Instagram'dan bomba özellik! Türkiye'de test ediyor!

Ülkemizde en sevilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni özelliğini Türkiye’de test etmeye başladı. Çoğumuzun her gün ziyaret ettiği platforma gelecek özellikler dünya tarafından merakla bekleniyor. Gelecek özellikler herkese açık hale gelmeden önce kitlenin bir bölümünde denenir. Türkiye bu defa şanslı ülkeler arasında, Instagram Hikayeleri’nin yeni özelliği ülkemizde test edilmeye başlandı.

Instagram Hikayeleri dikey olarak kaydırılacak

Instagram’da Akış gönderilerini dikey şekilde kaydırıyor olsak da Hikayeler özelliği kullanıma sunulduğundan beri bunun tersi mevcuttu. Hala Instagram’da hikayeleriniz yatay şekilde görünüyor olabilir. Ancak Türkiye’de ikamet eden bazı kullanıcılarda görünüyor ki Hikayeler artık Akış’taki gibi dikey kaydırılıyor. Bu özelliği fark eden Dijital Pazarlama Uzmanı Ahmet Balat adlı Türk kullanıcı, paylaştığı story ile hikayelerin yeni görünümünü gösterdi.

Instagram hikayeleri

Bu özellik bir Türk kullanıcının videosunda görünmüş olsa da her Türk kullanıcıda mevcut değil. Bunun nedeni, özelliğin şu an sadece küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebiliyor olması. Yani Hikayeler’inizde bir değişiklik yoksa test programına alınan kullanıcılardan biri olmadığınız çıkarımını yapabilirsiniz.

Eğer Instagram’ın beta sürümünü kullanırsanız bu özelliği görme şansınız artabilir. Eğer hikayelerin dikey olarak kaydırılması hoşunuza gitmediyse bununla ilgili geribildirim yaparak kullanıcı deneyimine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu değişikliğin bir opsiyon olup olmadığı şu an bilinmiyor. Belki de yalnızca tercih eden kullanıcılar Instagram Hikayeleri’ni dikey olarak kaydırır. Ayarlarda bununla ilgili bir seçenek sunulursa alışkanlığımız en az derecede zedelenmiş olacaktır. (Shift Delete)