İspanyol şarkıcı Raquel Pascual, kansere yenik düştü

Fromheadtotoe ve Childhood gibi grupların parçası olan Barcelona doğumlu ünlü şarkıcı Raquel Pascual, 52 yaşında hayatını kaybetti.

İspanyol şarkıcı Raquel Pascual, kansere yenik düştü

Müthiş sesiyle herkesi kendine hayran bırakan 1972 Barcelona doğumlu ünlü şarkıcı Raquel Pascual, 52 yaşında hayatını kaybetti.

Nirvana'nın eski davulcusu Dave Grohl'un sahnede dinledikten sonra "Bu kız tam bir gök görültüsü" dediği Pascual'ın ölümü müzik dünyasında büyük bir üzüntü yarattı.

Barcelona hardcore ve punk'ın en karizmatik seslerinden biri olan Pascual'ın ölümünü plak şirketlerinden Chesapik duyurdu.

Açıklamada "Bugün bizim için üzücü bir gün. Fromheadtotoe'nun vokalisti ve ruhu arkadaşımız Raquel Pascual'ı kaybettik. Raquel birkaç yıldır inişli çıkışlı bir gidişatı olan kanserle mücadele veriyordu" denildi.

1972 doğumlu olan Pascual, doksanların başında Dedicated gibi izler bırakan hardcore grup Childhood'da parladı. 4 yıl sonra gitarist Rafa Molina ve basçı Pere Fernandez ve davulcu Sergio Mora'yla birlikte Fromheadtotoe'yu kurdu.

Pascual sesiyle tüm müzik camiasını büyüledi. Bir süre ortadan kaybolan şarkıcı daha sonra 2004 yılında Collision'la yeniden ortaya çıkmıştı. (Kaynak: Haber Global)