Jason Momoa'dan yeni DC Studios karakteri sinyali

Aquaman yıldızı Jason Momoa'nın yeni film projesiyle ilgili ilgi çekici bir iddia ortaya atıldı.

Jason Momoa'dan yeni DC Studios karakteri sinyali

43 yaşındaki ABD’li oyuncu Jason Momoa, 25 Aralık 2023’te vizyona girecek olan devam filmi “Aquaman and the Lost Kingdom”da da yer alacak ancak Hollywood Reporter bunun DC Studios tarafından üretilen son film olabileceğini iddia ediyor.

Daily Mail’in haberine göre, bunun yerine Momoa’nın yine DC Studios ile çalışmaya devam edeceği ve şirketin yeni başkanları James Gunn ve Peter Safran’ın aktör için DC Studios kahramanı Lobo karakterini düşündüğü bildirildi.

Devam filmleri askıda

1 Kasım’da görevi devralan ikilinin, “Wonder Woman 3” projesinin rafa kalkmasıyla başlayan yeni süreçte, “Black Adam” veya “Man of Steel”in de devam filmlerini çekmeyecekleri söyleniyor.

Roger Slifer ve Keith Giffen tarafından yaratılan Lobo ilk olarak Haziran 1983’te Omega Man #3’te göründü. Puro tüketen bir anti-kahraman olan Lobo, insanüstü güce, dayanıklılığa ve iyileştirme yeteneklerine sahip bir ödül avcısı olarak çalışır.

Giffen, bir röportajında Lobo’nun Wolverine ve Punisher kahraman prototiplerinin bir hicvi olarak yaratıldığını belirtmişti. (Sözcü)