Jurassic Park yıldızı Sam Neill'den hayranlarını üzen haber

Jurassic Park filmleriyle tüm dünyada geniş hayran kitlelerine sahip olan Sam Neill, üçüncü evre kan kanseri olduğunu açıkladı. 76 yaşındaki oyuncu, ölmekten korkmadığını söyledi.

Jurassic Park yıldızı Sam Neill'den hayranlarını üzen haber

Steven Spielberg’ün yönetmen koltuğunda oturduğu; Richard Attenborough ve Laura Dern gibi birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı Jurassic Park filminde de yer alan Sam Neill, hayranlarını üzen bir haberle gündemde.

76 yaşındaki oyuncu, üçüncü evre kan kanseri olduğunu ve kemoterapinin işe yaramadığını, ancak yeni bir deneysel ilaç kullandığını söyledi. 12 aydır iyileşme sürecinde olan oyuncu, bu sürecin sonsuza kadar sürmeyeceğini bildiğini, doktorların bir gün ilacın etkisini yitireceğini söylediğini açıkladı.

Neill sözlerine şu şekilde devam etti: “Hiçbir şekilde ölmekten korkmuyorum. Bu beni endişelendirmiyor. Bu beni başından beri hiç endişelendirmedi ama rahatsız oldum. Hâlâ yapmak istediğim şeyler olduğu için sinirlendim. Çok sinir bozucu. Ama bundan korkmuyorum.”

Neill ayrıca kemoterapi gördüğü döneme ait fotoğraflar da paylaştı.

Ünlü oyuncu şunları söyledi: “Geçen yıl aynada kendime bakmak zorunda kaldığım zamanlar oldu ve pek de hoş bir görüntü sergilemiyordum.”

Neill, karantina nedeniyle ailesini görmek için eve dönmeyi iki yıl boyunca neredeyse imkansız hale getiren Yeni Zelanda’ya ilk yolculuğunda kanser olduğunu öğrendiğini söyledi. Oğlu Tim, babasının Yeni Zelanda’ya döneli ancak bir saat olmuşken, bir doktorun telefon ederek kanser olduğu haberini verdiğini söyledi:

“Telefonu kapattığında oturduk ve birlikte biraz ağladık. Mutlu bir gün olması gerekiyordu.”

Sam Neill, tedavi sürecinde yaşadıkları ve hissettiklerine dair ise şunları söyledi: “Gerçekten hayatım için bir mücadele içerisindeydim. Yeni bir dünyaydı ve oldukça endişe verici bir dünyaydı. Üç ya da dört ay boyunca oldukça acımasız, oldukça geleneksel kemoterapiler gördüm.”

Ne yazık ki ünlü oyuncu sağlığının iyiye gittiğini düşündükleri sırada daha da kötü bir haber aldı ve kanserin yeniden ve çok daha ciddi bir şekilde geri döndüğünü öğrendi.

Neill sonunda deneysel bir kanser ilacı kullanmaya başladı ve bu ilaç işe yaramaya başladı. 12 aydır remisyonda ama eninde sonunda çalışmayı bırakacağı gerçeğine hazırlıklı olduğunu açıklıyor.

Kaynak: Sözcü