Kimseyi tanıyamayacaksınız! Twitter'dan sır küpü yapacak özellik!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarına beğeni ve abonelik gizleme özelliği getiriyor. İşte detaylar...

Kimseyi tanıyamayacaksınız! Twitter'dan sır küpü yapacak özellik!

Twitter, Elon Musk’ın başına geçmesiyle birlikte pek çok yenilikle karşı karşıya kaldı. Bugün ise platformun yeni bir özellikle gündemde olduğunu görüyoruz. Ortaya çıkan haberlere göre Twitter kullanıcıları için beğeni ve abonelik gizleme özelliği gelecek. Peki, bu özellikten kimler faydalanacak? İşte detaylar!

Twitter Blue kullanıcıları beğenilerini veya aboneliklerini gizleyebilecek

Son dönemlerin en önemli gelişmelerinden biri Threads uygulaması oldu. Instagram’ın yeni uygulaması olan bu platform Twitter’a benzemesi bakımından Elon Musk’ı oldukça kızdırdı. Tüm bu gelişmelerin ardından Twitter’a yeni özellikler gelmeye başladı.

Twitter’da aylık belirli bir ücret karşılığında Blue abonesi olan kullanıcılar, diğer kullanıcılara göre farklı birçok özelliğe sahip oluyor. Gelecek olan son özellik de bunlardan bir tanesi. Bugün, Twitter Blue abonelerinin aboneliklerini ve beğenilerini gizleme özelliğine sahip olacağı ortaya çıktı.

Söz konusu özellik sayesinde Blue abonelikleri isterlerse beğenilerini isterlerse de aboneliklerini gizleme şansına sahip olacak. Beğeni veya abone gizleme özelliği, bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsüyle ortaya çıktı.

Özelliğe göre bir kullanıcının profiline girdiğiniz zaman beğenilerinin olduğu kısımda hiçbir beğeninin olmadığı ibaresi çıkıyor. Söz konusu özelliğin son halinin nasıl olacağı hakkındaysa herhangi bir bilgi yer almıyor.

Tüm bunların yanı sıra Twitter, Threads uygulamasından sonra kullanıcı kaybetmemek için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz günlerde de Twitter’a görüntülü arama özelliğinin geleceğini belirttik. Bununla birlikte ilerleyen zamanlarda başka hangi özelliklerle karşı karşıya kalacağımız merak konusu. (Shift Delete)