Kuzenim yazmış bahanesine son! Beklenen WhatsApp özelliği Türkiye'ye geldi!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini sonunda Türkiye'ye açtı. İşte detaylar…

Kuzenim yazmış bahanesine son! Beklenen WhatsApp özelliği Türkiye'ye geldi!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, uzun zamandır mesaj düzenleme özelliği üzerinde çalıştı. Bununla birlikte şirketin sunduğu özellikler tüm dünyadaki kullanıcılara aynı anda sunulmuyor. Bir süre önce beta testleri başlayan mesaj düzenleme özelliği ise sonunda Türkiye’ye de geldi.

WhatsApp’ta mesaj düzenleme özelliği Türkiye’ye geldi

Shift Delete’te yer alan habere göre, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, kısa süre önce mesaj düzenleme özelliğini resmi olarak duyurdu. Bu duyurunun ardından söz konusu özelliğin ne zaman geleceği merak konusu oldu. Bugün ise mesaj düzenleme özelliğinin Türkiye’deki kullanıcılara da açıldığı ortaya çıktı.

WhatsApp’ın yeni düzenleme özelliği sayesinde gönderdiğiniz bir mesajı 15 dakika içerisinde düzenlemeniz mümkün olacak. Bu da mesajı silme ya da yeni mesaj yazma derdinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor.

Özelliği kullanmak için düzenlemek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutarak “Düzenle” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Mesajınızı düzelttikten sonra mesajın altından “Düzenlendi” ifadesi yer alıyor. Ancak düzenlediğiniz mesajın eski halini görmeniz mümkün değil.

Söz konusu özellik şu anda herkese gelmiş durumda değil ancak kademeli bir şekilde dağıtılıyor. Ayrıca yeni özellik WhatsApp Web sürümü için de test ediliyor. Yakın zamanda ise özelliğin o tarafa da gelmesi bekleniyor.

Kuzenim yazmış bahanesine son! Beklenen WhatsApp özelliği Türkiye'ye geldi!

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği nasıl kullanılır?

Öncelikle söz konusu yeni özelliği kullanmak için uygulamanızın güncel olması gerekiyor. Ayrıca mesajı gönderdiğiniz kişi WhatsApp’ın eski sürümünü kullanıyorsa mesajınızın düzenlenmiş halini göremeyecek. Bunun için karşı tarafında güncel bir sürüm kullanması gerekli. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

•İlk olarak düzenlemek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutun.

•Ardından karşınıza çıkan seçenekler arasında “Düzenle” başlığını seçin.

•Seçtiğiniz başlıkla birlikte mesajınızı düzenleyin.

•Mesajınızı düzenledikten sonra düzenlemiş olduğunuz mesajın yanında “Düzenlendi” ifadesi yer alacak.