Lara Di Lara, yeni albümü 'Eskisi Gibi Değil'in lansman konserinde hayranlarıyla buluştu

Sabırsızlıkla beklenen dördüncü stüdyo albümü 'Eskisi Gibi Değil'i geçtiğimiz ay yayımlayan Lara Di Lara, 11 Kasım Cumartesi akşamı Zorlu PSM Studio'da gerçekleşen lansman konserinde bir süredir ayrı kaldığı dinleyicileriyle buluştu! Sesi ve sahne performansıyla izleyenleri bir kez daha kendine hayran bırakan Lara Di Lara, gecede hem yeni albümünden şarkıları ilk kez canlı olarak seslendirdi hem de özlenen eski şarkılarını sevenleriyle bir ağızdan söyledi.

Lara Di Lara, yeni albümü 'Eskisi Gibi Değil'in lansman konserinde hayranlarıyla buluştu

Çok kültürlü altyapısı, özgün müziği, vokali ve performanslarıyla Türkçe alternatif müzik sahnesinin fark yaratan isimlerinden Lara Di Lara, “Eskisi Gibi Değil” adlı yeni albümünü bir süredir ayrı kaldığı sevenleriyle buluşturdu.

Lara Di Lara, sözü ve müziği kendisine ait 13 şarkılık dördüncü stüdyo albümü “Eskisi Gibi Değil”de akustik öğeleri synth dünyasıyla harmanlıyor.

Sanatçı, yeni albümü için “Annelik, doğurganlık, doğum, ölüm, doğa, birey olmak, güç, her şey ve hiçbir şey, protesto etmek, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, politik erozyon, ayrımcılık, birlik ve beraberlik, aşk ve bırakabilmek üstüne bir albüm,” yorumunu yapıyor.

İstanbul’da ve Viyana’da kaydedilen “Eskisi Gibi Değil” albümünün prodüktörlüğünü Levni ile birlikte üstlenen Lara Di Lara’ya müzisyenler Herbert Pirker, Willi Rosner, Markus W. Schneider, Christina Ruf, Burak Irmak ve Selen Gülün eşlik ediyor. Kapak fotoğrafını Pelin Kaçar’ın çektiği albümün kapak tasarımı ise Valerija İlchuka imzasını taşıyor.

Albümde yer alan “Büyü” adlı şarkının YouTube’da yayınlanan müzik videosunu da Pelin Kaçar yönetti. Yapımcılığını Aksel Bonfil ve Ateş Benek’in üstlendiği, Carbon Works Film Collective yapımı klibin görüntü yönetmenliğini ise Adrien Heylen yaptı.

Beş gencin, ailelerinin baskılarından kurtulup birlikte yaptıkları bir araba yolculuğu sonunda özgürlüğe kavuşmalarını anlatan klipte Şara Ayvaz, Eren Demircan, Buse Külekçi, Beyza Elçin Işığan, Eren Erkul, Begüm Erceber gibi yeni neslin yetenekli ve parlak oyuncularına Arzu Suriçi eşlik ediyor.