Leylifer dizisi, Türkiye'den önce Güney Amerika'da yayına başlıyor

Alim Yapım'ın yeni dizisi Leylifer, 2023 yılında Türkiye'den önce Güney Amerika'da yayına giriyor.  Bu yönüyle bir Türk dizisi, ilk kez doğrudan yurtdışında izleyici ile buluşmuş oluyor.

Leylifer dizisi, Türkiye'den önce Güney Amerika'da yayına başlıyor

Türkiye’nin deneyimli dağıtım şirketi INTERMEDYA ve Kolombiya’lı CARACOL şirketi arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan Âlim Yapım imzalı ‘’Leylifer’’ yeni sezonda Kolombiya’da yayına giriyor.

Âlim Yapım’ın; senaristliğini Nihan Eren‘ın, yönetmenliğini Metin Belekoğlu ve Dilek Korkmaz’ın yaptığı “Leylifer” isimli dizisi yeni sezonda Kolombiya’da gösterime giriyor.

Bir Türk'le evli olan Kolombiyalı bir kadının, İstanbul’da yaşadığı bir trajedi sonunda hiç tanımadığı bir kültürde 2 çocuğuyla kalarak verdiği mücadeleyi anlatan dizi 120 bölüm olarak çekildi.

Kolombiya izleyicisini, Türkiye’de geçen bir hikayeyle ekran karşısında tutabilmek için incelikli bir iş yaptıklarını söyleyen Âlim Yapım Kurucu Ortağı Kadir Doğulu, “Leylifer ile ilk kez hakim olmadığımız, yabancı bir izleyici profilinin önüne çıkmış oluyoruz. Dizinin, Kolombiya izleyicisi tarafından sahiplenilmesi; bunu yaparken de Türkiye’yi tanımaları hassas bir denge gerektiriyordu. İki kültür arasında güzel bir köprü olacağina inandığım dizinin bize önemli bir deneyim kazandıracağından eminim” dedi.

“Özgün senaryolar, yeni yetenekler….”

Genç ve yeni yeteneklerin rol aldığı Leylifer’in, Âlim Yapım’ın sektöre değer üretme hedefine de hizmet ettiğini dile getiren Kadir Doğulu, “Güçlü hikayelerin ve oyuncuların ülke sınırı tanımadığını,  her kültürde karşılık bulduğunu görüyoruz. Bu yüzden şirketimizin projelerinde bilinen isimler kadar yeni ve yetenekli oyunculara, senaristlere, yönetmenlere alan açmaktan mutlu oluyoruz” dedi.

INTER MEDYA kurucu ve CEO’su Can Okan ise “Caracol ile yıllardır süregelen başarılı iş birliğimizi daha da güçlendirmenin gururunu yaşıyoruz. Türk içeriklerinin uluslararası pazardaki başarısı için bir adım öteye geçerek CARACOL ile heyecan verici bir ortak yapım anlaşması imzaladık. İlk içerik olarak Alim Yapım’ın imzasını taşıyan “Leylifer”, bu anlaşmanın başarılı bir temsilcisi oldu. “Leylifer”in sürükleyici hikayesi, Kolombiya ve tüm dünya izleyicilerini etkisi altına alacak. Bu benzersiz projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

INTER MEDYA, geçtiğimiz aylarda dünya devi NBC UNIVERSAL’a ait TELEMUNDO GLOBAL STUDIOS ile uzun süreli bir ortak prodüksiyon anlaşması imzaladığını açıklamış, bu anlaşmanın ilk iki eseri olan “Hicran” ve “Maviye Sürgün” dizisini ortak yapım ile birlikte hayata geçirmişti.

Âlim Yapım, 2019 yılında film ve dizi yapım şirketi olarak faaliyetlerine başlamıştır. Kurucu ortakları arasında kendisi de oyuncu olan Kadir Doğulu bulunuyor. Kurulduğu andan itibaren projelerini hayata geçirmeye başlamış olan ÂLİM Yapım, gerek Türkiye gerek dünya pazarına özgün senaryolarla içerik üretiyor. Deneyimli oyuncularla işbirliğinin yanı sıra, yeni oyuncuları sektöre kazandırma amacını taşıyor.  Ana akım işlerde dahi özgün senaryolara öncelik veriyor