MasterChef Somer Sivrioğlu'ndan şaşırtan itiraf! 'İlk defa bu kadar…'

Tv8 ekranlarının fenomen yemek yarışması MasterChef, 23 Eylül Perşembe akşamı 75'inci bölümüyle ekranlara geldi. Dokunulmazlık için mücadele eden yarışmacılar, ana ürün olarak verilen patatesle yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Şeflerin tadımları sonunda en iyi yemeği yapan isim belli oldu. MasterChef jüri üyesi Somer Sivrioğlu yarışmacının yemeğine kaşık attı. Sivrioğlu, '4 sezondur ilk defa bu kadar erken kaşık atıyoruz' açıklamasında bulundu.

MasterChef Somer Sivrioğlu'ndan şaşırtan itiraf! 'İlk defa bu kadar…'

MasterChef Türkiye 2021'de beşinci haftada son dokunulmazlık oyunu dün akşam ekrana geldi. Dış çekimde oynanan dokunulmazlığı kazanan kırmızı takım oldu. Mavi takım yarışmacıları ise bir kez daha dokunulmazlık için mutfağa girdi. 

Mavi takımda eleme adayları dışındaki altı yarışmacı, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, bu oyunda ana ürün olarak patates verdi. Yaratıcı bir yemek yapmaları için yarışmacılara 40 dakika süre tanındı.

"Hiç bu kadar erken kaşık atmadık"

Süre bitiminde şefler, yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tadımını yaptı. Kritik tadım sonrasında şefler, yarışmacıları hazırladıkları yemekler için tebrik etti. Altı isim arasında gecenin en iyi tabağını çıkaran Eren oldu. Şef Sivrioğlu, yemeğini çok beğendiği Eren için kaşık attı.

Somer şef, bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren için "Biraz küçük ve erken bir başlangıç. Ama dört yıllık MasterChef tarihinde buna hiç bu kadar erken başlamamıştık. Şimdilik çay kaşığı ama bu iş büyür" diyerek yarışmacıyı takdir etti.

MasterChef

Masterchef'te kaşık atma ne demek?

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de şeflerin zaman zaman yarışmacılara karşı gösterdikleri başarılarını ifade eden harekettir.

Şef tarafından kaşık atılması, 'Benim sana öğretecek bir şeyim yok' anlamına gelir. Bu durum şeflerin, öğrencilerinin yemeklerinde hiçbir eksik bulamadıklarını gösterir.

MasterChef

TV8'de yer alan lezzet yarışmasında bu olay sadece üç kez yaşandı. İlki 2019 şampiyonu Cemre’ye, 2020 eleme finalinde Emir’e ve Barbaros’a kaşık atılmıştı.