Meğerse sebebi başkaymış! Twitter, tweet sınırlamasının nedenini açıkladı!

Twitter'ın geçtiğimiz günlerde devreye soktuğu tweet görüntüleme kısıtlamasının neden getirildiği belli oldu. İşte ayrıntılar...

Meğerse sebebi başkaymış! Twitter, tweet sınırlamasının nedenini açıkladı!

Twitter, ünlü iş insanı Elon Musk’a satıldığından beri resmen batışa sürükleniyor. Satın alımdan sonra ekonomik krizle boğuşmaya başlayan şirket, bazı ofislerini kapatmak zorunda kaldı. Ayrıca pek çok çalışan da yenilenen çalışma şartlarını beğenmediği için işten ayrıldı. Tüm bunlara ek olarak mavi tik gibi bazı özellikler de ücretli hale geldi.

Shift Delete’te yer alan habere göre, kısa süre önce ise tweet görüntüleme sınırının gelmesiyle birlikte platform, kullanıcıları çileden çıkardı. Bu konuyla ilgili pek çok iddia ortaya atılmışken, bugün ise Twitter, bu kısıtlamanın nedenini açıkladı. İşte ayrıntılar…

Twitter, tweet görüntüleme için neden kısıtlama getirdi?

Twitter’ın eski CEO’su olan ve şu anda Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile bir sınırlama geldiğini açıklamıştı. Buna göre doğrulanmış kullanıcılar günde 8 bin, doğrulanmamış hesaplar ise 800 tweet okuyabilecekti.

Bu kısıtlamanın nedeni ile ilgili pek çok tahmin yürütüldü. Hatta Twitter’ın veri barındırmak için kullandığı Google Cloud hizmetinin parasını ödemediği için tasarruf yoluna gittiği bile düşünüldü. Bugün ise şirket bir açıklama yaptı.

Resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayan Twitter, kısıtlamanın spam ve bot hesapları tespit edip onları kaldırmak için alındığını açıkladı. Bu kısıtlamanın hiçbir zaman kalkmayacağı mesajını veren şirket, platformu en iyi hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Twitter tweet okuma kısıtlaması şu şekilde:

•Doğrulanmış (mavi tike sahip) hesaplar, günde 6000 gönderi okumakla sınırlanacak

•Doğrulanmamış hesaplar, günde 600 gönderi okuyabilecek

•Yeni doğrulanmamış hesaplar, 300 gönderi okuyabilecek.