Merve Şebnem Oruç, Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni oldu

Diriliş Postası'ndan üst düzey bir transfer haberi geldi. Ünlü köşe yazarı Merve Şebnem Oruç, Diriliş Postası Gazetesi ve Diriliş Postası internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirildi.

Merve Şebnem Oruç, Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni oldu

Diriliş Postası’nda üst düzey görev değişikliği yaşandı. Merve Şebnem Oruç, Diriliş Postası gazete ve internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Medya Radar’ın haberine göre, transfer haberini “Bugün itibarıyla Diriliş Postası gazete ve internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ne gelmiş bulunmaktayım” diyerek duyuran Merve Şebnem Oruç, devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kadın yöneticilerin çok az olduğu, kadın GYY’nin hiç olmadığı basılı ulusal medyada bana bu fırsatı veren gazetenin yeni imtiyaz sahibi Fırat Söğüt’e teşekkür ederim.”

Merve Şebnem Oruç, Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni oldu

Merve Şebnem Oruç kimdir?

Merve Şebnem Oruç, 1980 senesinde Lüleburgaz’da dünyaya geldi. Mimarlık, fizik ve felsefe eğitimlerinden sonra 10 sene boyunca özel sektörde, uluslararası şirketlerde çalıştı.

Bilişim alanında üst düzey yöneticilik, genel müdürlük ve danışmanlık yaptı. 2013 senesinden bu yana medya sektöründe çalışan Merve Şebnem Oruç TRT’nin İngilizce haber kanalı TRT World’ün kuruluşunda da yer aldı ve online departmanını kurdu.

Oruç'un Yeni Şafak gazetesinin yanı sıra çeşitli yerli ve yabancı gazete ve platformlarda köşe yazıları ve analizleri yayınlanmıştır.