Meteoroloji'den 11 il için sarı kodlu uyarı! Bu bölgelerde yoğun yağmur var!

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre 11 il için sarı kodlu uyarı verilirken Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla, Kırıkkale, Ankara, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den 11 il için sarı kodlu uyarı! Bu bölgelerde yoğun yağmur var!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in batısı, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu (Sivas ve Karaman hariç), Batı Karadeniz'in batısı ile Balıkesir çevreleri ve Karaman'ın batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların İç Ege (İzmir’in iç ve kuzeyi, Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla’nın iç kesimleri), Kırıkkale çevreleri, Ankara'nın güneyi ile Balıkesir, Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 11 il için sarı kodlu uyarı! Bu bölgelerde yoğun yağmur var!

Kuvvetli yağış uyarısı

İç Ege (İzmir’in iç ve kuzeyi, Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla’nın iç kesimleri), Kırıkkale çevreleri ile Ankara'nın güneyi, Balıkesir, Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.