Mine Tugay'ın arkadaş acısı! 'Şehirler ağlıyor, ben nasıl ağlamayayım'

Mine Tugay, Hatay'da enkaz altında hayatını kaybeden arkadaşı Eylem Şafak Aydın'a 'Şehirler ağlıyor ben nasıl ağlamayayım' sözleriyle veda etti.

Mine Tugay'ın arkadaş acısı! 'Şehirler ağlıyor, ben nasıl ağlamayayım'

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok kentte hissedildi.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Orhan Aydın önce sosyal medya hesabından kızına ulaşamadığını duyurdu. Ardından kızı ve eski eşi Elif Torun Öneren'in enkaz altında kaldığını açıklayıp yardım istedi.

Aydın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ayşe Fitnaz Cad. 5 numara.. Hatay merkez.. Ev yıkılmış kızım ve annesi enkazın altında imdat" ifadelerini kullandı.

Çok geçmeden Orhan Aydın'ın eski eşi Elif Torun Öneren enkaz altından çıkarıldı. Aydın güzel haberi "Çocuğumun anası Elif Torun Öneren’i enkazdan halk çıkarmış... Sıra kızımda... (haydi canım benim haydi diren) tek varlığımdır ve çok canım acıyor. Ülkem için ağlıyorum. Bizi yalnızca dayanışma kurtarır" notuyla duyurdu.

Orhan Aydın'ın kızı Eylem Aydın'dan ise kötü haber depremin 6. gününde geldi. 36 saat süren çalışmalarının ardından Eylem Aydın'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Mine Tugay, hem meslektaşı hem de arkadaşı olan Eylem Aydın'a sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafla veda etti:

"Şiirlerin, mektupların, hüzünlerin, umutların, isyanların, gülüşlerin hepsi içimde, bana emanet kız kardeşim... Gözyaşım ol istemezdim. Kızma. Şehirler ağlıyor ben nasıl ağlamayayım..."

Mine Tugay'ın arkadaş acısı! 'Şehirler ağlıyor, ben nasıl ağlamayayım'

Tugay, daha önce yaptığı bir başka paylaşımda ise arkadaşıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Son sözlerin 'ufak tefek yaralarım var ama iyiyim'miş Eylem. Sen Lilith’im, gençliğim, Bizans kraliçemdin benim. Hayatına değdiğin her insanın seni hep sarıp sarmalama, sana sığınma, seninle yaşama göğüs germe, hayatı dibine kadar yaşama isteklerinin dolup taştığını biliyorum. Sen buradan gidene kadar o beş gün boyunca bana yaşattığın umut için, tükendiğim her anda beni tekrar umuda çektiğin için, bana “umut” gerçekten nedir öğrettiğin için teşekkür ederim arkadaşım.

'Bu kadar mı çaresisiz?' dedim günlerce gelmeyen vinç yüzünden seni kurtarmak için çalışan insanlara... 'Evet, bu kadar çaresisiz' dediler. İnanmadım buna, bütün kötü şeye rağmen direndiğini biliyordum çünkü… Biz yetişemedik Eylem, biz senin gibi güzel ruhlara, milyonlarca cana yaşamlarını veremedik. Çok öfkeliyim kız kardeşim... Seni çok özlüyorum. Gittiğine hala inanmak istemiyorum... Özür dilerim Eylem, özür dilerim."