Müzisyen George Tickner, hayatını kaybetti

1970'lerin ortalarında tıp alanında kariyer yapmak için rock grubu Journey'den ayrılan kurucu üye George Tickner'ın yaşamını yitirdiği açıklandı.

Müzisyen George Tickner, hayatını kaybetti

76 yaşında hayatını kaybeden George Tickner’ın ölüm haberini, eski grup arkadaşı Neal Schon, Facebook’ta yaptığı açıklamayla duyurdu.

Journey grubunda gitarist olan Tickner, başlangıçta, Schon ve Greg Rolie ile birlikte San Francisco’da çeşitli etkinliklerde faaliyet gösterdi. Ancak kısa süre sonra, Journey orijinal müzik yapmaya başladı ve 1975’te kendi adını taşıyan ilk albümlerini çıkardı.

Tickner, Schon’un hala grubun yayınları arasında en sevdiği şarkılardan biri olduğunu söylediği “Of a Lifetime” da dahil olmak üzere üç şarkı yazmasıyla tanınır.

Journey, yeni solist Steve Perry ve “Don’t Stop Believin” gibi hitlerle uluslararası üne kavuştuğunda, Tickner çoktan gruptan ayrılmıştı. Schon Facebook’ta, grubun 1976 tarihli ikinci albümü “Look Into the Future”da adı geçmesine rağmen, Tickner’ın Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne katılmak üzere gruptan ayrıldığını belirtti.

Tickner, Variety’ye göre müzik sektörüyle bağlantısını sürdürdü. 2005 yılında Hollywood Walk of Fame’de Journey’nin yıldızını kabul etmek için grupla birlikte göründü.

Grup, müzisyenin ölüm nedeniyle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. (Sözcü)