Oyuncu Mesut Akusta, 'Teşkilat' dizisine devam edecek mi? Eşi Şafak Özbir açıkladı!

Geçtiğimiz haftalarda evinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan oyuncu Mesut Akusta, taburcu olup evinde dinlenmeye çekildi. TRT1'de yayınlanan 'Teşkilat'ta rol alan Akusta'nın eşi Şafak Özbir, bir takipçisinden gelen 'Mesut Bey nasıl oldu. Dizeye devam edebilecek mi?' sorusunu yanıtladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Yaklaşık 20 gün önce evinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan ve apar topar ameliyata alınan 57 yaşındaki Mesut Akusta'dan haber var.    

Taburcu olduktan sonra yayınladığı video ile hayranlarına iyiyim mesajı veren oyuncu, evinde dinlenmeye devam ediyor. Akusta'nın eşi Şafak Özbir, oyuncu ile ilgili kendisine gelen bir soruyu yanıtladı. 

Berfin Cano adında bir kızları olan çiftten Özbir, takipçisinin, "Mesut Bey nasıl oldu. Dizeye devam edebilecek mi?" sorusuna şu cevabı verdi:            

"En çok gelen soruya bir kerede cevap vereyim; Mesut çok şükür iyi... Çok büyük bir şey atlattık. Ameliyata girerken yüzde 50 hayatı risk, yüzde 50 felç riski taşıyordu. Ameliyat sonrası yoğun bakım süreci, enfeksiyon, solunum, tansiyon, tekrar kanama riski derken tüm engelleri aştık. Evimizdeyiz ve Mesut çok kısa bir dinlenme sürecinden sonra çalışmaya başlayabilecek ne mutlu ki..."

Şafak Özbir

Yaşadığı korkuyu anlattı

Öte yandan 38 yaşındaki Şafak Özbir, birkaç gün önce yaşadığı zorlu süreci takipçileriyle paylaşmıştı. Instagram'dan bir aile fotoğrafı paylaşan Özbir, şöyle demişti:

"Bugün tarihe bir baktım da tam 13 gün geçmiş… Mesut’un hastaneye kaldırıldığı günü, neler yaşadığımı, nasıl Ankara’ya gittiğimizi nasıl anlatsam bilemiyorum. Orayı bir türlü toparlayamıyorum hala kafamda. Tek bildiğim 1 dakika sonramızın asla garantisi yok…   

"Şu anıma ne kadar şükretsem az"

Babam öldüğünde 20 yaşındaydım, Annem trafik kazası geçirip 1 ay yoğun bakımda kaldığında 27. Şimdi 38. Bu da sonrasında yaşadığım en zorlu yoldu. Hem de anne olarak. Dilerim ki son olsun. O korkunun tarifi mümkün değil! Şimdi şu anıma ne kadar şükretsem az.

Destek verenlere teşekkür etti

13 gündür telefonum iki dakikadan fazla çalmadan durmadı, mesaj kutum doldu taştı. Allah sevenlerden razı olsun. Arayan soran dua eden gelen giden tüm tanıdıklarım, dostlarım, sevdiklerim, ailem. Tanımayıp ta ailesinden biri gibi dua edenlerim. Hakkınızı helal edin, iyi ki varsınız. Yalnız olmadığını bilmek kadar güzel şey var mı?

Hayatta her şey bizler için, bu yollardan maalesef herkes bir şekilde geçecek, duam herkesin en kolay şekilde atlatması. Hepinizi çok seviyorum."

Esra Erol kayıtsız kalmadı

Özbir'in bu paylaşımına abisi Ali Özbir'in eşi Esra Erol da yorum yapmıştı. Erol, "Canım benim geldi geçti çok şükür. Sen iyi ol, güçlü ol biz hep yanındayız" ifadelerini kullanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN