Oyuncu ve yazar Pakize Suda, son yolculuğuna uğurlandı

2 gün önce tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren oyuncu, şarkıcı, televizyon programcısı ve yazar Pakize Suda (70) Muğla'nın Menteşe ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Bir süredir demans hastalığı ile mücadele eden Suda, beyne giden damarlarında pıhtı atma sonucu felç olmuştu. 15 Aralık'tan beri yoğum bakımdaydı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Oyuncu ve yazar Pakize Suda, 2016 yılında ilk olarak kanser tedavisi gören kardeşi Nuran Suda’yı bir yıl sonra ise annesi Sehavet Suda’yı kaybetti. Suda, opera sanatçısı ablası Ayşe Suda ve yeğenleriyle teselli buldu.

Bir süre sonra Pakize Suda’nın ‘akıl zayıflığı’ yaşadığını belirten ablası Ayşe Suda tarafından geçen yıl 11 Kasım’da vesayet davası açıldı. Çeşme Sulh Hukuk Mahkemesi, yeğeni Dilara Elagözlü’nün vasi olarak atadı.

Akıl zayıflığı nedeniyle kötü günler yaşayan Pakize Suda, 15 Aralık’ta rahatsızlandı. Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Pakize Suda’nın beynine giden ana damarlardan birinde pıhtı oluştuğu belirlendi.

Oyuncu ve yazar Pakize Suda, son yolculuğuna uğurlandı

Bu nedenle felç olan ve yoğun bakımda tedaviye alınan Pakize Suda, 21 Aralık günü saat 11.00 sıralarında hayatını kaybetti.

Pakize Suda’nın yakınları tarafından Fethiye Devlet Hastanesi’nin morgundan alınan cenazesi, Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Kurşunlu Camii’ne getirildi.

Cenaze törenine Suda’nın ablası Ayşe Suda, yeğenleri Dilara Elagözlü, Genco Çağlar, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Namazın ardından Pakize Suda’nın cenazesi Menteşe Yeni Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Oyuncu ve yazar Pakize Suda, son yolculuğuna uğurlandı

“Uzun süredir mücadele ediyordu”

Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü, “Teyzem uzun süredir Alzheimer hastalığıyla mücadele ediyordu. Bizim için son dönemlere kadar zor bir süreç oldu. Tedavisi devam etti, fakat en son pıhtı attı. Pıhtı atmasıyla yoğun bakıma kaldırdık. Felç oldu. Felç olduktan sonra da solunum ve dolaşım sisteminde bozukluklar yaşanmaya başladı ve maalesef kaybettik. Sevenlerinin başı sağ olsun. Üzgünüz” dedi.

Oyuncu ve yazar Pakize Suda, son yolculuğuna uğurlandı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN