Oyuncu Will Smith'in Oscar törenindeki tokat skandalının cezası belli oldu

ABD'li aktör Will Smith, 2022 Oscar Ödül Töreni'nde komedyen Chris Rock'a tokat atması nedeniyle 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen 2022 Oscar Ödül Töreni’nde Will Smith’in komedyen Chris Rock'a tokat atmasının ardından ABD’li aktör hakkında yeni bir karar açıklandı.

Ödül törenini düzenleyen Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Will Smith hakkında disiplin cezasını görüşmek üzere sanal olarak bir araya geldi.

Alınan yeni kararla birlikte ödül töreninde Chris Rock'a tokat atan Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edildi.

Ne olmuştu?

Will Smith, 2022 Oscar Ödül Töreni’nde saçkıran hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtan eşi hakkında espri yapan komedyen Chris Rock'a atmıştı.

Daha sonra akademiden özür dileyerek istifa eden Smith istifa açıklamasında, "Akademi'nin güvenine ihanet ettiğini" ve eylemleri nedeniyle "kalbinin kırıldığını" belirterek "Davranışım için her türlü sonucu tamamen kabul edeceğim" sözlerini kullanmıştı.

Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin Yönetim Kurulu Üyesi aktör Whoopi Goldberg, yaptığı açıklamada Smith’in yaptıkları nedeniyle büyük sonuçlarla karşılaşacağını ancak Oscar ödülünün geri alınmayacağını belirtmişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN