Renklerin dilini öğrenin!

Şekiller, renkler, desenler, etrafımızdaki çeşitli enerjiler, üzerimizde ne gibi bir etki bırakır ve tüm bunların bir matematiği vardır.

Renklerin dilini öğrenin!

Fayda Rehberi Ünal Güner, “Bir kıyafet seçimi yapacağınız zaman önce renklerine bakarsınız. Mavi, mor veya lacivert gibi üst çakra renklerini ya da yeşilin tonlarını giymeyi seçtiğinizde sakinleştirici tonlar tercih etmiş olursunuz. Renkler arasında yeşil daha kabulvâri, mavi daha gevşetici iken yukarıya doğru, gökkuşağındaki renk skalasında yumuşak tonlara doğru gittikçe daha sakin, daha yumuşak renklere yaklaşırsınız” dedi.

Erkekler mavi kızlar pembe rengini tercih eder

Güner; “Mavi, bir taraftan ifadeyi, ifade enerjisini yükseltirken diğer yandan sakinlik verir. Mesela erkek çocuk odaları mavi olur. O hâlde mavi renk erkek rengidir mi demeliyiz? Hayır, erkeğin sakinleşmeye ihtiyacı olduğu için mavi renk, eril enerjiyi sakinleştirir. Kız çocuk rengi pembe, kırmızı tonları mıdır? Hayır, o da öyle değil. Kız çocukları daha yatayda olduğu için kırmızı ve pembe tonları onları aktive etme, hareketlendirebilme amacıyla kullanılır. Basit bir matematikle baktığımızda göreceğiz ki daha dingin, daha sakin olmayı, ifademizin sakinlikle akabilmesini istediğimiz zamanlarda mavi tonu; daha hareketli olmaya, aktive edilmeye ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ise kırmızımsı tonları tercih ederiz” dedi.

Siyah renk korunmayı sağlar

Güner; “Bir kişi siyah giydiği oranda korunmaya ihtiyaç duyuyordur. Bu renk aynı zamanda su elementiyle, su elementinin enerjisiyle de ilgilidir. Peki bu renk ne yapar?  Korunmayı sağlar, çeşitli korku ve endişelerden dolayı kişinin etrafında bir muhafaza oluşturur; aynı zamanda sürekli siyah giyinme hâli, o korku enerjisiyle o denli muhafaza yapıyordur ki kişi kendisine artık bir kafes örüyordur.

Evinizin etrafındaki renklere dikkat edin. Eğer hoşunuza gitmeyen bir renk veya şekil varsa oraya bir çiçek, bir obje vs. koyun. Beğenmediğiniz bir manzaranın içeriye aktarılmasına engel olun. Bazen sağımızda, solumuzda, bazen de önümüzde yıkılan şeyler olabiliyor. Öyle olduğu takdirde o tarafın önüne bir çiçek koyabilir; bir enerji frekansı koyup o yıkım enerjisini bir şekilde dönüştürmek üzere bazı etkiler yapabiliriz.” dedi

Birçok karı-koca ilişkisinin olumsuz yönde olmasının sebeplerinden bir tanesi yatak odası renkleridir. Yatak odası renklerinin iyi ayarlanması, orada o çakralardaki frekansların kullanılması esastır. Eğer yatak odanız beyaz ise bilmelisiniz ki beyaz; metal rengi ölüm rengidir k,i metal aynı zamanda bağırsaktır. Ölüm ise beyazdan ve bağırsaklardan gelir dünyaya, hayata, bedene.