'Şahmaran', yılın ı̇lk 6 ayında 83 mı̇lyon saatten fazla ı̇zlendi

Yapımını TIMS&B Productions, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği Netflix dizisi 'Şahmaran', büyük bir başarıya daha imza attı.

'Şahmaran', yılın ı̇lk 6 ayında 83 mı̇lyon saatten fazla ı̇zlendi

20 Ocak 2023'te tüm dünyada gösterime giren Şahmaran, yılın ilk altı ayında, 83 milyon saatten fazla izlenerek “dünyanın en çok izlenen yerli içeriklerinden” biri oldu.

Netflix’in, platformda yer alan dizi ve filmlerinin izlenme oranlarını ilk kez açıkladığı rapora göre ‘Şahmaran’ın ilk sezonu, Türkiye’yle birlikte aynı anda yayına girdiği tüm ülkelerde de büyük yankı uyandırdı.

Şahmaran, yayınlandığı ilk hafta da Netflix'in küresel bazlı dili İngilizce olmayan diziler listesine hızlı bir giriş yapmış, kısa sürede 33.960.000 izlenme saatiyle ikinciliğe yükselmişti.

Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in paylaştığı, yönetmenliğini Umur Turagay’ın üstlendiği, senaryosunu Pınar Bulut’un kaleme aldığı, kadrosunda Mustafa Uğurlu, Mert Ramazan Demir, Mahir Günşiray, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak ve Berfu Halisdemir gibi başarılı isimlerin yer aldığı ‘Şahraman’ın ikinci sezonu ise 2024 yılında seyirciyle buluşacak.