Şarkıcı Brandon Smyth, nadir görülen hastalığa yenik düştü

Amerikalı R&B şarkıcısı Brandon Smyth, 28 yaşında nadir görülen bir akciğer hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Şarkıcı Brandon Smyth, nadir görülen hastalığa yenik düştü

R&B'un günümüzdeki temsilcilerinden B. Smyth'in akciğerlerinde görülen nadir bir hastalık sonucu solunum yetmezliğinden dolayı öldüğü açıklandı.

Acı haberi ünlü şarkıcının abisi Instagram'dan duyurdu. Pulmoner fibrozisden muzdarip olan genç şarkıcının günün erken saatlerinde hastalığına yenik düştüğü açıklandı.

Kariyerine YouTube'da cover'lar yayınlayarak başlayan sonrasında Motown Records'la imzaladığı sözleşmeyle tüm ABD'ye açılan sanatçının ölümü müzik dünyasında şok etkisi yarattı.

Florida doğumlu olan sanatçıda görülen Pulmoner fibrozis normalde 50 yaş altında nadiren görülüyor. Akciğerlerde oluşan yaralar nedeniyle her geçen gün nefes almak daha da güçleşiyor.

Brandon Smyth kimdir?

Tam adı Brandon Smith olan şarkıcı, YouTube döneminde Michael Jackson ve Frank Ocean gibi isimlerin şarkılarının cover'larını yayınlıyordu. Dikkat çekmeye başlayınca plak sözleşmesi yaptı ve 1 yıl sonra ilk teklisi Leggo'yu 2Chainz ile beraber çıkardı. 2103'de Win Win şarkısı hit olurken bunun için de Future'la beraber çalıştı.

En çok dinlenen şarkıları arasında 2014'te yayınlanan ve Youtube'da 17 milyonu aşkın izlenip Spotify'da 13 milyonu aşkın dinlenen Twerkoholic öne çıkmıştı. Twerkoholic Part 2 ise geçen ay, şarkıcı hastanede yatarken yayınlanmıştı.