Şarkıcı Fatih Erkoç, kalp krizi geçirdiğini açıkladı

1987 yılında 'Yol Verin A Dostlar' adlı ilk albümünü yayınlayan Fatih Erkoç, birçok meslektalının aksine kameralardan uzak ir hayat sürüyor. Yaklaşık 10 yıldır kışları Bursa, yazları Bodrum'da olan şarkıcı, Kuruçeşme'de objektiflere takıldı. Sağlık durumu merak edilen sanatçı, 2016'da yakalandığı lenf kanserini atlattığını açıklarken, geçtiğimiz nisan sonunda kalp krizi geçirdiğini söyledi.

Şarkıcı Fatih Erkoç, kalp krizi geçirdiğini açıkladı

Fatih Erkoç, önceki gün Kuruçeşme'de bir otelde gerçekleşen etkinliğe katıldı.

Ünlü şarkıcı , "Yazları Bodrum'dayım. Onun haricinde sahnelerdeyim. Geçtiğimiz yaz hiç evde kalmadım, 7.5 ay hep teknedeydim. Tekne hayatı daha kolay. Büyük motorlarım vardı onları sattım, kendime scotter aldım. Hastaneye ve eczaneye gitmek gerektiğinde scotter'la çok rahat gidiyorum. Kışın da Bursa'da yaşıyorum" dedi.

"Hanım köylüyüm"

Milliyet’ten Hüseyin Altun’un haberine göre, "Öyle bir zamana geldik ki, albüm yapmak hayal oldu" diyen Erkoç, "Bir önceki kış 13-15 tane güzel şarkı yaptım ama onları henüz piyasaya sürme şansım olmadı. Uygun bir zaman olursa belki çıkaracağım. Evimin alt katında stüdyom var ve yeni şarkılar yapıyorum. Bana kalsa kışın da Bodrum'da olacağım ama eşimin bütün akrabaları Bursa'da olduğu için ben de hanım köylüyüm” şeklinde konuştu.

"Kalp krizinden öncesine göre çok daha iyiyim"

Sağlık durumu hakkında soru yöneltilen 69 yaşındaki sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

"Geçtiğimiz nisan sonunda kalp krizi geçirdim. Stent taktılar. Krizden önceki 6-7 ay öncesine kıyasla çok daha iyiyim. Demek ki onlar göstergeydi. Halsizlik oldu. Yürürken dinlenmek zorunda kaldım ama şimdi tabanca ve bomba gibiyim."

"Bomba gibiyim"

Kanseri atlatan Fatih Erkoç, "Onun da kontrolünü yaptık, temiz çıktı çok şükür. Bütün sevenlerime sevgilerimi ve minnettarlığımı yolluyorum. Onların dualarıyla bomba gibiyim" açıklamasını yaptı.

Şarkıcı Fatih Erkoç, kalp krizi geçirdiğini açıkladı

"Albüm çıkarttım kimsenin haberi olmadı"

2019 yılında Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleşen açılış davetinde görüntülenen sanatçı, "Bazen senfonik konserlerimiz oluyor. Kendi şarkılarımı seslendiriyorum. Onun dışında şarkı bazında pek birşey yapmıyorum. Albüm falan düşünmüyorum çünkü öyle bir duruma geldi ki, tabi yaşlar da ilerliyor. Pop müziği genelde gençlere hitap eden bir müzik oldu. Geçen kış bir albüm çıkarttım ama neredeyse kimsenin de haberi olmadı" sözleriyle, sitemini dile getirmişti.

"Aleyna bana sempatik geliyor"

Yeni nesil pop şarkıcılara değinen Erkoç, "Çok fazla yenileri tanımıyorum ama en yeni bildiğim Aleyna Tilki, benim çok hoşuma gidiyor. Birçok insanı kızdırabiliyor. Aleyna bana çok sempatik geliyor" diye konuşmuştu.