Şarkıcı Gülşen'in yargılandığı davada karar çıktı

Şarkıcı Gülşen'in, konserinde imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

İmam hatip liselilere yönelik sözleri gerekçe gösterilerek yargılanan şarkıcı Gülşen hakkında karar açıklandı.

Sözcü'de yer alan habere göre, savcının “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapsini talep ettiği Gülşen’e 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Ne olmuştu?

Gülşen 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de bir mekanda verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sözlerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından iktidara yakın isimler tarafından sosyal medyada hedef gösterildi.

Şarkıcı, 25 Ağustos’ta “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

29 Ağustos’ta tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edilen Gülşen’in konutu terk etmeme şartı da 12 Eylül’de kaldırıldı.

21 Ekim’de hâkim karşısına çıkan Gülşen’in karakola imza atma şartı da kaldırıldı.

Son olarak şarkıcının yurt dışına çıkış yasağı da 250 bin TL’lik güvence miktarı yatırması karşılığında mahkeme tarafından kaldırıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN