Şarkılar Bizi Söyler programından anlamlı gece

Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, bu kez anlamlı bir geceye ev sahipliği yaptı.

Şarkılar Bizi Söyler programından anlamlı gece

Kanal D ekranlarının sevilen programı Şarkılar Bizi Söyler, “Deprem Bölgesine Yardım Gecesi” kapsamında unutulmaz bir konsere imza atarak tek yürek oldu.

Müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in bu özel gecesinde tüm şarkılar deprem bölgesinde yaralara merhem olmak için söylendi.

Dayanışma gecesine yoğun ilgi

Şarkılar Bizi Söyler programının sezon finalinin canlı olarak yayınlandığı Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ne müzikseverlerin ilgisi büyük oldu.

Konserden elde edilen gelirin deprem bölgelerine bağışlanacağı dayanışma gecesinde Kuruçeşme sahnesi, kapasitesinin üstünde seyirci ağırladı. Biletleri günler öncesi tükenen bu özel gecede 3 bin dinleyici mekanı hınca hınç doldurdu.

Depremzedelere yardım için el ele

Kuruçeşme Açıkhava'yı  “Fesuphanallah”, “Padişah”, “Gül Belalıdır” şarkılarıyla selamlayan Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici, anlamı büyük olan bu konser gecesine unutulmaz bir giriş yaptı. Ardından müziğin 3 büyük ismi “Gönül Penceresinden”, “Erkilet Güzeli” ve “Gözlerin Bir İçim Su” şarkılarıyla muhteşem bir müzik şölenine imza attı.

Gece boyunca Boğaz’ın ışıkları altında Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, arabesk ve Türk Pop Müziğinin en güzel şarkıları hep bir ağızdan söylendi.

Sibel Can’ın zarif dansı ve benzersiz sesiyle büyülediği, Hakan Altun’un romantik parçalarıyla duygulandırdığı, Hüsnü Şenlendirici’nin ise Boğaz’a karşı klarnetiyle şarkılara nefes olduğu gece tüm müzikseverlere unutulmaz bir gün yaşattı. Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’nin kendi repertuvarlarında yer alan şarkılarını da seslendirmesiyle keyif ikiye katlandı.

Yaraların sarıldığı bu anlamlı etkinlikte, ünlü sanatçılar konser boyunca hayranlarına unutamayacakları bir müzik ziyafeti sundu.