Seren Serengil'den kötü haber! Yine hastanelik oldu! 'Yemek yediğim anda…'

Kilo vermek için mide küçültme ameliyatı olan ancak sonrasında Dumping Sendromu'na yakalanarak zor günler yaşayan ünlü isim Seren Serengil, bir kez daha hastaneye kaldırıldı. Midesine bakılacağını açıklayan Serengil sosyal medya hesabından yaşadığı zor süreci anlattı.

Seren Serengil'den kötü haber! Yine hastanelik oldu! 'Yemek yediğim anda…'

Zayıflamak amacıyla ameliyatlar olup, daha sonra Dumping Sendromu'na yakalanan ve hızla kilo veren Seren Serengil'in organları iflas etme noktasına gelmişti.

Uzun süre serumla beslenen ünlü isim, birçok kez ameliyat olmak zorunda kalmıştı.

"Obez değilseniz ameliyat olmayın"

52 yaşındaki Serengil, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda mide ve bağırsaklarıyla ilgili sorunlarının devam ettiğini ve midesine bakılması için tekrar hastaneye yattığını açıklayarak; yaşadıklarını anlattı:

"Sizlerle niye bu hastane günlüklerini paylaşıyorum biliyor musunuz? Asla obez değilseniz zayıflama ameliyatları yaptırmayın... Mide küçülmede bir sorun olmadı fakat sonradan yaptırdığım gastrit bypass beni 43 kiloya düşürdü. Her yemek sonrası fenalaştım, safra kesem alındı, böbrekte taş oluştu, karaciğerim için 'siroza gidiyor' dendi... Çoklu organ yetmezliğine doğru gidiyordum.

Sofrada 10 dakika duramıyorum

Geri dönüşüm ameliyatı oldum, yüzde 50 şans verdi doktor; yaşar, yaşamaz... Ameliyattan sonra kilo aldım, toparladım biraz ama her yemekten sonraki fenalaşma hissim maalesef geçmedi. Yemek yediğim anda sofrada 10 dakika duramıyorum, dünya başıma yıkılıyor. Midem bulanıyor, istifra ediyorum, tuvaletten çıkamıyorum. Hayat kalitemiz bitti."

Sözlere çok belli etmesem de bunu çekiyorum. En son tatilde çarpıntı, fenalık, nefes alamama şikayetiyle İstanbul'a geldim. Şimdi mideme, alt mideme bakacaklar. Bu süreci kaç yıldır çekiyorum. Ben hiçbir zaman obez değildim ve bu ameliyatı yaptırmak istesem de bana bu kadar agresif bir ameliyat yapılmamalıydı. Üstelik bağırsak 4 metre eksik, yemek yediğim an normal sindirim olmadığından fenalık hissi oluyor.

Çektiğim süreci görün, özenmeyin

Kısacası sevgili hanımlar, diyorsunuz ya 'Çok zayıfsın' diye; kilo bu kadar alabiliyorum. Bağırsaklarda doğru dürüst emilim yok, organlar beslenemiyor; ben de öyle... Aman sakın bağırsaklarınıza dokunmayın. Özenmeyin, ben hala çekiyorum, arıza kalıyor. Balık etli olmak çok daha güzel... Sakın yaptırmayın.

Ve hekim seçimi de çok önemli, bunu da iyi araştırın. Şimdi mideme bakacaklar bayıltıp, öğleden sonra çıkacağım. Merak edilecek bir şey yok, hocamın kontrolündeyim. Sadece çektiğim süreci görün, özenmeyin istedim. Kaç yıldır böyleyim biliyorsunuz. Sevgiler..."

Seren Serengil'den kötü haber! Yine hastanelik oldu! 'Yemek yediğim anda…'

Kaynak: Haber Global)