Sosyal medya fenomen Semih Taşyürek, müzikten vazgeçmiyor

Çektiği komik ve eğlenceli videolar ile sosyal medyaya adım atan Semih Taşyürek, sosyal mesaj içeren eğlenceli videolarının ardından yine sosyal problemler üzerine mesaj içeren rap-hiphop tarzı şarkıları ile dijital dünyada yerini aldı.

Sosyal medya fenomen Semih Taşyürek, müzikten vazgeçmiyor

Bugüne kadar gerek amatör gerekse profesyonel çekim klipleri ile dinleyicisinin karşısına çıkan Semih Taşyürek, ilk kez 2014 yılında İhanetle Süslediğin Aşk şarkısını amatör olarak yayınladı.

Sosyal medyada yer aldığı ilk yıllarda yayınladığı bu klip beklediği ilgiyi görmese de bu Taşyürek’i yolundan alıkoymadı. O artık hayatta başkalarının romanını okuyan bir insan değil kendi romanını yazan bir insan olarak başarısızlıklarından çok daha büyük dersler çıkararak, kendinden emin adımlar ile yoluna devam etti.

Zelzele ile düet olarak seslendirdikleri ama umduklarını bulamadıkları “İhanetle Süslediğin Aşk” şarkısının ardından yine çeşitli düet seslendirmelerde bulundu.

2018 yılında İbrahim İstemihan ile gerçekleştirdikleri, “Dünyanın Bizimle Derdi Ne?” Düetinin ardından 2019 yılında Decrat ile “Umudum Yıkılmaz” şarkısını düet olarak seslendirdiler. “Umudum Yıkılmaz” şarkısında kendi yaşantısından kesitler dile getiren Semih Taşyürek, genel olarak ise şarkılarında çocuk istismarından adaletsizliğe pek çok sosyal konuyu dile getirdi.

Her ne kadar bugün kliplerini profesyonel olarak çekse de içindeki amatör ruhu öldürmeyen Taşyürek, şarkılarında hala yüreklere dokunabilmeyi başarabiliyor. Sesini çok daha geniş halk kitlelerine duyurabilmek için hem sosyal medya platformlarının hem de müzik platformlarının tamamında yer alan Semih Taşyürek, ayrıca sosyal medya platformlarının tümünde mavi tıka sahip Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek fenomeni olarak dikkat çekiyor.