Sosyal medya paylaşımı büyük ses getirmişti! Ünlü oyuncu Taraneh Alidoosti, apar topar gözaltına alındı!

Şehrazad, Satıcı, Elly Hakkında projeleriyle adından sıkça söz ettiren ünlü oyuncu sosyal medya paylaşımı yüzünden gözaltına alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

İran basınında yer alan habere göre, İranlı ünlü oyuncu Taraneh Alidoosti gözaltına alındı.

Kadın Sinema Oyuncularına Yönelik Şiddetle Mücadele Heyeti üyesi Sümeyye Mirşemsi’nin İranlı sinema oyuncusu Alidoosti’nin emniyet güçlerince gözaltına alındığını teyit ettiği belirtildi.

Alidosti’nin ülkedeki rejim karşıtı gösterilere destek vermek, doğru olmayan içerikler paylaşmak ve eylemleri kışkırtmak gerekçesiyle gözaltına alındığı aktarıldı.

Alidoosti, 9 Aralık’ta sosyal medya hesabından başı açık bir şekilde elinde “kadın, yaşam, özgürlük” yazılı pankartla paylaşım yapmış ve ülkedeki gösterilere destek vermişti.

Tahran’da Muhsin Şikari’nin idamı sonrası hesabından tekrardan paylaşım yapan Alidoosti, “Sessizliğiniz, zulme ve zalime destek anlamına geliyor” ifadelerini kullanmıştı.

İran’da Mahsa Amini’nin ölümü sonrası başlayan eylemlere sosyal medya hesaplarından destek veren İranlı kadın oyuncular Hengameh Ghaziani ve Katayoun Riahi, 21 Kasım’da gözaltına alınmıştı.

Ghaziani, 17 Kasım'da sosyal medya hesabında bir video paylaşmış, "Bu, belki de son paylaşımım olacak" notunu eklemişti.

Ghaziani paylaştığı videoda ise, “Bu andan itibaren bana ne olursa olun şunu bilin; her zaman olduğu gibi son nefesime kadar İran halkıyla birlikteyim” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya paylaşımı büyük ses getirmişti! Ünlü oyuncu Taraneh Alidoosti, apar topar gözaltına alındı!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN