Spiker Ece Üner'in yeni adresi belli oldu! İşte ekrana döneceği o tarih…

Usta televizyoncu, spiker, gazeteci Ece Üner tv100 ailesine katıldı. tv100'ün ses getiren programı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'na katılan Üner tv100 izleyicilerine müjdeyi verdi. 9 Ocak'tan itibaren tv100'ün ana haberleri Ece Üner'e emanet olacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

NTV, CNN Türk, Habertürk TV ve Show TV'de haber spikerliği yapan Ece Üner, kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Türk televizyonlarına yeni bir soluk getiren "Türkiye'nin yeni yüzü" sloganı ile yayıncılığa başlayan tv100 bomba transferlerine bir yenisini daha ekledi.

Ece Üner de tv100 ailesine katıldı. Gürkan Hacır, "Tv100 ailesi giderek büyüyor. Yılbaşından itibaren ana haberlerde en çok sevdiğiniz, merakla beklediğiniz ana habere damgasını vurmuş bir kadın sunucu tv100 ekranlarında olacak." ifadelerini kullandı.

"Çok memnunum"

Ece Üner, "Heyecanlarımız, gördüğümüz hayaller ortak. Tv100 deyince ‘100’ü cumhuriyetin 100. Yılından alıyor. Cumhuriyet sadece demokrasi için değil haber için de geçerli. Sizlerle olmaktan çok memnunum." dedi.

Ana habere geri döndü

Show Ana Haber'i sunarken haberciliği bırakıp gündüz kuşağına geçen Ece Üner, en son Kanal D ekranlarında Ece Üner ile Susma gündeme gelmişti.

Sosyal medya hesabından duyurdu

Ece Üner transfer haberini sosyal medya hesabından duyurarak, "Halkın halk için halk tarafından yönetilmesi sadece demokrasi değil haber için de şart! Halkın sesi olmaya talip ve çok istekliyim. Ocak ayından itibaren tv100 Anahaber’de kavuşmak üzere" ifadelerini kullandı.

Ece Üner kimdir?

Özge Ece Üner, 21 Temmuz 1981'de İstanbul'da doğdu. Bir dönem CNN Türk'te genel müdürlük yapan Dinç Üner'in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi'nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Ece Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde hem eğitim hayatına hem de stajyer olarak kariyerine başladı. 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi'nde çeviri ve haberler yaptı.

2002'den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanları, İran İçişleri Bakanı, Çek Cumhurbaşkanı, Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard Perle, Bill Clinton'ın Başdanışmanı Richard Holbroke, Amerika'nın Türkiye Büyükelçileri, İngiliz, Rus, Fransız ve Alman devlet bakanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı.

Formula 1 Bahreyn Pisti'nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul'da koşulan Formula 1 Grand Prix'ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi. 2006 yılının başında NTV'den ayrıldıktan sonra Star TV'ye geçip kanalda kısa bir süre muhabirlik yaptı.

Mayıs 2006'da CNN Türk'e geçip kanalın spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009'da Habertürk'e geçti. 2010'da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011'de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı.

2012'den Aralık 2017'ye kadar Habertürk TV'deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. 6 Ocak 2014'ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş'e bıraktı. Jülide Ateş'in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının ardından Ece Üner, 8 Ocak 2018'de tekrar bu görevi devraldı.

Ece Üner çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ayrıca Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır. 12 yıl atletizmle uğraşan Üner'in, 1500, 3000 ve 5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır. Ece Üner, sunucu Deniz Bayramoğlu ile 2013 yılında evlenmiştir. Çiftin bir çocuğu vardır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN