Stalk yapacakmış gibi! WhatsApp çoklu hesap dönemi başlıyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte WhatsApp çoklu hesap dönemi başlayacak.

Stalk yapacakmış gibi! WhatsApp çoklu hesap dönemi başlıyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bugün ise şirket, yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Bu özellikle birlikte WhatsApp kullanıcıları tek bir telefonda birden fazla hesap kullanma şansına sahip olacak. Peki, WhatsApp çoklu hesap özelliği nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

WhatsApp’ta hesaplar arasında geçiş yapmak mümkün

Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda telefon numarası olmadan kullanıcıların hesaplarını kullanmalarını sağlayan bir özellik getirdi. Şimdi ise WhatsApp çoklu hesap döneminin başlayacağı ortaya çıktı.

WhatsApp’ın yeni özelliği uygulamanın işletme sürümünde ortaya çıktı. Özelliği görenlerin aklına ise ilk olarak Instagram’daki birden fazla hesap açma özelliği geldi. Söz konusu özellik WhatsApp Business beta 2.23.13.5 güncellemesinde tespit edildi.

Ortaya çıkan ekran görüntüsüne göre kullanıcılar, telefonda birden fazla WhatsApp hesabı kullanabilecek. Ayrıca bu hesaplar arasında istedikleri gibi geçiş yapma şansına sahip olacaklar. Aktarılan bilgilere göre çoklu hesap özelliğinin entegrasyonu ile kullanıcılar kişisel konuşmalarını ve iş görüşmelerini tek uygulama üzerinden yönetecek.

Söz konusu bu ayrım, kullanıcıların gizliliğini korumasını bildirimleri verimli bir şekilde yönetmesine yardımcı olacak. Böylece paralel uygulamalara gerek kalmadan farklı hesaplar arasında geçiş yapmak mümkün oluyor.

Çoklu hesap özelliği WhatsApp Business uygulamasının geliştirilmesinde ortaya çıkmasına rağmen işletmelere özel bir özellik değil. Bundan dolayı ilerleyen zamanlarda WhatsApp çoklu hesap özelliğinin herkes tarafından kullanılabilir olduğunu gösteriyor. (Shift Delete)