Stephan Lee'nin K-Pop Sırları kitabı, Athica Yayınları'ndan çıktı

Büyük hayallerin peşinden koşma cesareti verecek bir roman… Stephan Lee'nin yazdığı, Sera Deniz Savaşan'ın dilimize çevirdiği K-Pop Sırları, Athica Yayınları'ndan çıktı.

Stephan Lee'nin K-Pop Sırları kitabı, Athica Yayınları'ndan çıktı

Kalbinin sesini dinlemek ve bu süreçte kendine sadık kalmakla ilgili bu çağdaş romantik komedide Koreli-Amerikalı bir kız sesini buluyor ve K-pop yıldızlığının karmaşık dünyasında ilerlemeye çalışıyor.

Candace Park rol yapmak hakkında çok şey biliyor. Hayatının büyük bölümünde, tüm derslerde başarılı, kuru temizlemecide ailesine yardım eden, boş zamanlarını Rupaul's Drag Race izleyerek geçiren ve klasik bir enstrüman çalan, yıldız olma hayallerini ve K-pop'un en iyi erkek grubu SLK'ya olan takıntısını kendine saklayan sessiz Koreli kız rolünü oynadı.

Gizli tutkusu olan şarkı söylemekle ilgili bir adım atıp SLK'nın müzik şirketi tarafından düzenlenen küresel bir seçmeye gizlice katıldığında, beklediği son şey stajyer programlarında imrenilen bir yer edinmekti. Ve katı ailesini gitmesine izin vermeye ikna etmek neredeyse imkânsızdı... Ancak bu, daha sonra olacaklarla kıyaslandığında hiçbir şey değildi.

Candace, şirketin Seul'deki merkezinde eğitmenlerinin sıkı gözetimi altında, performans becerilerini mükemmelleştirmeli, Korece'yi akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenmeli ve stajyer arkadaşlarının karmaşık ilişkileri arasında gezinmeli ve tüm bunları yaparken sektörün katı kurallarına uymalıdır.

Bakalım Candace hem mükemmel bir idol olup hem de kendine sadık kalabilecek mi?

Stephan Lee’nin yazdığı, Sera Deniz Savaşan’ın dilimize çevirdiği K-Pop Sırları, Athica Yayınları’ndan çıktı.

Arka kapak yazısı:

Tüm zamanların en popüler müzik grubunda yer almak için, arkadaşlarını, geleceğini ve inandığın her şeyi tehlikeye atmaya değer mi?

Hayatını Kore asıllı Amerikalı kız rolü̈ oynayarak geçiren Candace Park’ın olağanüstü̈ bir yeteneği vardır. Çok iyi şarkı söyleyebilen Candace Park, binlerce kişi arasından dünyanın en büyük K-pop şirketinin ilk kız grubuna seçilmeyi başarır.

Ancak bir K-pop adayının hayatı Candace’ın sandığı kadar kolay ve konforlu değildir maalesef.

Şirketin Seul ’deki ana merkezinde işler hiç de kolay yürümez. Bu işin katlanılması zor sayısız kuralı vardır. En katı yasaklardan biri de aşktır... Âşık olmak yasak!

Fakat aşktan kaçmak Candace için zamanla uygulaması imkânsız bir kurala dönüşecek ve bu durum K-pop dünyasında büyük bir skandalın patlamasına neden olacaktır.